Utorok, 11. máj 2021. Meniny má Blažena, zajtra Pankrác.

KORONAVÍRUS Slovensko dostane vakcíny od Pfizeru: 340-tisíc ľudí zaočkujú o polroka skôr

Vakcína od spoločnosti Pfizer/BioNTech
Vakcína od spoločnosti Pfizer/BioNTech
Zdroj: SITA/AP Photo/John Locher, File
02.04.2021 15:45

BRATISLAVA - O šesť mesiacov skôr, ako bolo pôvodne plánované, dostane Slovensko 680.587 vakcín od Pfizer/BioNTech. Tie prídu na Slovensko v nasledujúcich troch mesiacoch. V piatok o tom informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.


Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) uviedol, že 340.000 Slovákov bude pred ochorením COVID-19 chránených registrovanou vakcínou o pol roka skôr. Zdôraznil pritom, že ide o konkrétny prejav solidarity 19 členských štátov voči SR, ktorá sa ocitla v závese pri objednávaní tejto vakcíny. "Ďakujeme za to a budeme si to pamätať, keď sa s prosbou o solidaritu na nás obrátia iní," poznamenal šéf slovenskej diplomacie.

Zároveň zdôraznil, že skorší príchod vakcín sme dosiahli aj vďaka úsiliu slovenských diplomatov, keďže o túto vakcínu je v EÚ záujem. Ocenil pritom prácu diplomatov, ktorí veľa nehovoria, "ale o to viac konajú a práve na tom sa dá vidieť, čo robí diplomacia pre Slovensko".

Šéf slovenskej diplomacie sa osobitne poďakoval veľvyslankyni SR pri EÚ Petre Vargovej, ktorá sa stala prvou ženou na najdôležitejšom diplomatickom mieste vyslanou už počas pôsobenia ministra Korčoka na poste ministra. Zároveň sa poďakoval i kolegom zo Stáleho zastúpenia SR pri EÚ, ako aj Ľubici Karvašovej, poradkyni predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽANO).


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články