Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

Monika Jankovská zostáva hospitalizovaná na psychiatrii, jej zdravotný stav je naďalej zlý

Monika Jankovská
Monika Jankovská
Zdroj: Topky/Maarty
08.03.2021 15:40

TRENČÍN – Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská zostáva hospitalizovaná na psychiatrii vo Fakultnej nemocnici Trenčín. Jej zdravotný stav je naďalej zlý a vyžaduje si hospitalizáciu. Po pondelkovej návšteve svojej klientky o tom informoval jej obhajca Peter Erdős.


„Jej zdravotný stav je nemenný, je zlý a je v takom rozsahu, že vyžaduje stále hospitalizáciu. Uvidíme časom, akým spôsobom sa to bude vyvíjať a dokedy bude potrebovať ústavnú starostlivosť alebo inú formu zdravotnej starostlivosti,“ priblížil Erdős.

Sudca Okresného súdu v Trenčíne v nedeľurozhodol o prepustení Jankovskej z policajného zadržania s tým, že má po prepustení nosiť monitorovací náramok. Zakázal jej styky a kontaktovania sa s obvinenými svedkami, znalcami v trestnej veci vedenej v kauze Fatima.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal voči rozhodnutiu OS v Trenčíne sťažnosť, rozhodovať o nej bude 15. marca Krajský súd v Trnave. Erdős nedokáže odhadnúť, či zdravotný stav jeho klientky umožní jej účasť na súde. Monike Jankovskej nainštalovali v pondelok monitorovací náramok.

Monika Jankovská sa psychicky zrútila po tom, ako ju vo štvrtok po prepustení z väzby zo strany Najvyššieho súdu SR na slobodu opätovne zadržali. Obvinená je v akciách Búrka a Víchrica. Zadržanie súviselo s kauzou prevodu trenčianskeho baru Fatima.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články