Nedeľa, 18. apríl 2021. Meniny má Valér, zajtra Jela.

KORONAVÍRUS Situácia v Trenčianskom kraji je mimoriadne závažná: Vo viacerých okresoch opäť zatvoria školy

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Gettyimages.com
26.02.2021 10:35

TRENČÍN - Školy a školské zariadenia v okresoch Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, Bánovce nad Bebravou a Myjava zostanú od budúceho týždňa zatvorené a žiaci sa budú učiť dištančnou formou. Zriaďovateľom to nariaďuje nová vyhláška hygienikov s účinnosťou od 1. marca.


Zákaz prezenčnej výučby sa vzťahuje na materské, základné, špeciálne základné a stredné školy. Zatvorené zostanú aj zariadenia starostlivosti o deti do troch rokov veku, základné umelecké školy či ďalšie zariadenia, ktoré majú oprávnenie uskutočňovať výchovu a vzdelávanie, spresnila vo vyhláške regionálna hygienička Ľudmila Bučková.

Otvorené môžu podľa vyhlášky zostať zariadenia, ktoré poskytujú starostlivosť o deti zamestnancov orgánov štátnej správy a  prevádzkovateľov na úseku kritickej infraštruktúry, pracovníkov v  zdravotníctve, zamestnancov zariadení sociálnej starostlivosti, ako i pracovníkov zabezpečujúcich zachovanie chodu hospodárstva a verejného života. Opatrením reaguje Regionálny úrad verejného zdravotníctva Trenčín na aktuálnu epidemiologickú situáciu v spomínaných okresoch v súvislosti s ochorením COVID-19.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články