°C

Piatok, 5. marec 2021. Meniny má Fridrich, zajtra Radoslav.

Cesty na väčšine územia sú v poriadku: Na týchto miestach si dávajte pozor na viditeľnosť

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Branislav Račko
23.01.2021 12:44

ČERTOVICA – V okolí Čertovice je pre snehové prehánky znížená dohľadnosť do 200 metrov. Znížená dohľadnosť do 100 metrov je z dôvodu silného dažďa v lokalitách úseku R1 Hronský Beňadik - Žiar nad Hronom, D2 Závod - Lozorno a z dôvodu hmly v lokalite Štós. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnosť.sk.


Všetky sledované diaľničné úseky na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý.

Cesty I., II. a III. triedy na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. V hornatejších oblastiach Slovenska sa miestami vyskytuje kašovitý alebo utlačený sneh hrúbky do dvoch centimetrov. Na ceste II/549 Úhornianske sedlo - Krásnohorské Podhradie je na vozovke kašovitý sneh s hrúbkou do piatich centimetrov. Na vozovkách ciest III. triedy v obvodoch Haligovce a Spišská Nová Ves je miestami zľadovatený sneh s vrstvou snehu do jedného centimetra.

Horské prechody na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý. Na horských prechodoch Besník, Čertovica a Dobšiná sa nachádza kašovitý sneh do dvoch centimetrov. Cestári upozorňujú, že na vlhkých a mokrých cestách sa pri nízkych teplotách môže vytvárať námraza až poľadovica.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články