Štvrtok, 6. máj 2021. Meniny má Hermína, zajtra Monika.

KORONAVÍRUS Kritická situácia na Slovensku: Obmedzenia pre svadby či pohreby aj v exteriéri!

Ján Mikas
Ján Mikas
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
04.01.2021 15:27

BRATISLAVA - Obmedzenie počtu osôb na šesť platí nielen pre interiér, ale aj pre exteriér. Na sociálnej sieti na to upozornil Úrad verejného zdravotníctva SR, ktorý zaregistroval viaceré otázky týkajúce sa vyhlášky k organizácii hromadných podujatí.


Hygienici priblížili, že do počtu šiestich osôb sa pri obrade pohrebu, krstu či sobášneho obradu nezapočítavajú osoby, pre ktoré je táto účasť výkonom povolania. Ide napríklad o osoby vykonávajúce obrad, prenos truhly, pochovávanie a podobne.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

ÚVZ SR pripomenul, že súčasná kritická situácia na území Slovenska nedovoľuje vytváranie väčších skupiniek. Osoby zúčastňujúce sa na podujatí musia dodržiavať hygienické podmienky stanovené vo vyhláške, čo znamená, že musia dodržiavať odstup dva metre. Neplatí to však pre prípady, kde uvedené z povahy obradu nie je možné, teda napríklad pri sobášiacich sa osobách či pri prenose truhly.

Ako ďalej úrad uviedol, v prípade porušenia podmienok uvedených vo vyhláške je zodpovednou osobou organizátor hromadného podujatia, teda organizátor obradu. Regionálne úrady verejného zdravotníctva však môžu v prípade kritickej potreby v ich územnom obvode pristúpiť k sprísneniu uvedených podmienok.

Zachytili sme viaceré otázky, ktoré sa týkali vyhlášky k organizácii hromadných podujatí. Nejasnosti sa objavovali najmä...

Uverejnil používateľ Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Pondelok 4. januára 2021

"V prípade nevyhnutnej potreby presiahnuť počet šesť osôb je nutné splniť podmienku, že v dobe začiatku výkonu obradu budú mať všetci účastníci negatívny výsledok RT-PCR alebo antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starší ako 12 hodín, a zároveň musí byť obrad ohlásený na miestne príslušnom regionálnom úrade verejného zdravotníctva, a to najneskôr 48 hodín pred jeho začiatkom, s presným určením času a miesta jeho konania," dodal ÚVZ SR.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články