Štvrtok, 6. máj 2021. Meniny má Hermína, zajtra Monika.

MIMORIADNE V Pente zasahuje NAKA! Prvé FOTO zadržaného Jaroslava Haščáka, obvinenie z prania špinavých peňazí

Jaroslav Haščák
Jaroslav Haščák
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
02.12.2020 04:30

BRATISLAVA - V utorok večer prišli do bratislavského Digital Parku, v ktorom sídli aj finančná skupina Penta desiatky kukláčov. V putách skončil Jaroslav Haščák.


Aktualizované o 23:40

Prehliadku kancelárie šéfa Penty Jaroslava Haščáka ukončili tesne pred polnocou. Policajné komando ho za hluku sirén odviezlo z Digital Parku.

V sídle finančnej skupiny Penta v bratislavskom Digital Parku zasahujú desiatky ozbrojených policajtov. Zamestnanci museli vyjsť von a policajti prehľadávajú priestory. Podľa informácií Aktuality.sk môže akcia súvisieť s kauzou Gorila. 

MIMORIADNE V Pente zasahuje
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

MIMORIADNE V Pente zasahuje
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

MIMORIADNE V Pente zasahuje
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Portál ďalej informuje o tom, že Jaroslava Haščáka zadržala polícia a obvinili ho z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Haščáka odviedli kukláči. Spolu s Haščákom vyšetrovateľ obvinil aj bývalého riaditeľa kontrarozviedky SIS Ľubomíra Arpáša a jeho manželku Danu, ktorá v minulosti tiež pracovala pre tajnú službu.

Obaja sú stíhaní pre podozrenie z korupcie a prania špinavých peňazí. Arpáša obvinila polícia aj zo zneužívania právomocí verejného činiteľa. Ten je už vo väzbe pre inú trestnú činnosť.

Haščáka vo večerných hodinách eskortovali z policajného prezídia do sídla Penty, kde kukláči vykonávali raziu. Priviedli ho ozbrojení policajti. Putá však na rukách nemal.

MIMORIADNE V Pente zasahuje
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

MIMORIADNE V Pente zasahuje
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Práve bývalý šéf kontrarozviedky SIS mal byť tým, kto predal nahrávku Gorila finančnej skupine Penta. Aj Penta aj Arpáš toto tvrdenie už v minulosti odmietli s tým, že transakcie, ktoré medzi nimi prebehli boli za služby, ktoré Arpáš finančnej skupine poskytoval. Penta tvrdila, že si ho najala ako experta na zdravotnícke analýzy.

MIMORIADNE V Pente zasahuje
Zdroj: Topky - Maarty

Hovorca finančnej skupiny Penta Martin Danko potvrdil aj zásah aj zadržanie, tvrdí však, že mu nerozumejú, pretože všetky výsluchy boli podľa neho plánované, Haščák sa ich pravideľne zúčastňoval a spolupracoval s políciou. „Zákrok a množstvo policajtov, ktorí sa na ňom zúčastňujú, považujeme za neadekvátny,“ reagoval s tým, že chce zdôrazniť, že šéfa finančnej skupiny nezadržali policajti pri zásahu. Zrejme aj preto nemá na rukách putá. "Celých päť rokov, od kedy sa táto kauza vyšetruje, sme boli polícii súčinní," dodal Danko.

MIMORIADNE V Pente zasahuje
Zdroj: Topky - Maarty

Zásah okomentovala aj koaličná strana SaS

Spolumajiteľ finančnej skupiny Penta, Jaroslav Haščák, ktorého v utorok zadržali a obvinili, je symbolom korupcie a bielych golierov, ktoré mali na Slovensku vplyv za 12 rokov vlády Smeru-SD. V reakcii to uviedla koaličná SaS. Podnikateľ sa podľa sulíkovcov pohŕdavo usmieval do televízie a povýšenecky dokazoval, ako mu nikto nič nemôže.

"Jeho naivita a evidentne aj trestná činnosť ho však dobehli. Na rade je tak opäť raz Robert Fico, na ktorého možno ukáže aj sám Haščák, keď si pospomína, ako spolu pili Colu," komentovali. Šéfa finančnej skupiny Penta obvinil policajný vyšetrovateľ z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. 

Správu aktualizujeme.


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada
VIDEO: Ivan Mego, Ján Zemiar, Maarty

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články