°C

Utorok, 26. január 2021. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

KORONAVÍRUS Záujemcovia môžu zriadiť odberné miesto v obciach nad 5-tisíc obyvateľov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Roman Hanc
28.11.2020 11:45

BRATISLAVA - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR rozširuje systém mobilných odberných miest (MOM). Tretí verejný návrh umožňuje poskytovateľom zdravotnej starostlivosti za stanovených podmienok zriadiť a prevádzkovať odberové miesto aj v mestách a obciach nad 5000 obyvateľov. Prihlásiť sa môžu do stredy 2. decembra. Informoval o tom komunikačný odbor rezortu zdravotníctva.


"Ministerstvo zdravotníctva týmto predlžuje a rozširuje možnosť pre ďalších poskytovateľov zdravotnej starostlivosti stať sa súčasťou systému odberných miest na diagnostiku ochorenia COVID-19," uviedol rezort. Plní tak úlohy uložené ústredným krízovým štábom. Na prvé dva verejné návrhy zareagovalo podľa ministerstva viac ako 100 poskytovateľov.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Poskytovateľ zdravotnej starostlivosti, s ktorým bude na základe výzvy uzatvorená zmluva o spolupráci, bude za dohodnutú odplatu zabezpečovať vykonávanie odberu vzoriek biologického materiálu a následnú diagnostiku ochorenia COVID-19 prostredníctvom antigénového testu. Pre verejnosť je testovanie bezplatné. Vyšetrenia sa majú vykonávať najmenej päť pracovných dní v týždni v rozsahu ôsmich hodín denne.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články