Streda, 28. júl 2021. Meniny má Krištof, zajtra Marta.

Hospitalizácií s KORONAVÍRUSOM v Žiari nad Hronom nepribúda: Nemocnici akútne chýba krv

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Domenico Stinellis
30.10.2020 09:35

ŽIAR NAD HRONOM - Situácia s novým koronavírusom sa v žiarskej nemocnici zatiaľ nezhoršuje. Voľná je viac ako polovica lôžok a v domácej karanténe ostáva stále 11 zamestnancov. Nemocnica však aktuálne rieši problém s akútnym nedostatkom krvi. Informovala o tom komunikačná špecialistka nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.


„V žiarskej nemocnici sú aktuálne hospitalizovaní štyria pacienti s potvrdeným ochorením COVID-19, zdravotný stav žiadneho z nich si nevyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu,“ priblížila Fedáková s tým, že kapacita oddelenia vyhradeného pre pacientov s novým koronavírusom je 18 lôžok. V domácej karanténe je stále 11 zamestnancov nemocnice, tá však naďalej poskytuje plnú zdravotnú starostlivosť.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Súčasným problémom je aj v žiarskej nemocnici nedostatok krvi. „Aktuálne máme v nemocniciach Svet zdravia akútny nedostatok krvi všetkých krvných skupín,“ potvrdila Fedáková. „Aby sme zaručili maximálnu bezpečnosť darcov i personálu, odporúčame darcom objednať sa na odber telefonicky. Na darovanie krvi prídu na presný čas a zminimalizujú tak kontakt s ostatnými darcami. Každému darcovi v daný deň vydáme potvrdenie o darovaní krvi,“ vysvetlila Fedáková. V Žiari nad Hronom je na odbery krvi vyhradený každý utorok, objednať sa je možné na telefónnych číslach 045/6709 422 a 0911 155 337.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články