°C

Utorok, 24. november 2020. Meniny má Emília, zajtra Katarína.

Doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí vyhlásili na 15. mája 2021

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
29.10.2020 13:30

BRATISLAVA - Doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí sa majú konať 15. mája 2021. Termín určil podpredseda Národnej rady (NR) SR Gábor Grendel (OĽANO), ktorý momentálne zastupuje predsedu NR SR Borisa Kollára (Sme rodina). Rozhodnutie o vyhlásení volieb zverejnili na portáli Slov-lex. Voľby sa majú konať v 19 obciach.


Starostu si majú voliť v obciach Horný Lieskov (okres Považská Bystrica), Príbovce (Martin), Konrádovce (Rimavská Sobota), Nemcovce (Bardejov) a v obci Nemcovce (Prešov).

Poslanca alebo poslancov si majú občania vyberať v obciach Hradište pod Vrátnom (okres Senica), Pavlice, Sasinkovo (obe Trnava), Malá Čausa, Nitrica (obe Prievidza), Ludanice (Topoľčany), Pribylina, Prosiek, Veterná Poruba (všetky Liptovský Mikuláš), Píla (Lučenec), Šarišská Poruba (Prešov), Kožuchovce (Stropkov), Ďurďoš (Vranov nad Topľou) a v obci Gemerská Poloma (Rožňava).

Doplňujúce voľby sa už konali 3. októbra v 48 obciach. Vyhlasujú sa v prípade, ak sa v niektorej obci nekonali, alebo ak zanikol mandát poslanca či starostu bez náhradníka. Zákon tiež stanovuje, že voľby sa zopakujú, ak ich vyhlásil Ústavný súd SR za neplatné.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články