Streda, 12. máj 2021. Meniny má Pankrác, zajtra Servác.

Na KORONAVÍRUS zomrela zamestnankyňa a klient zariadenia sociálnych služieb v Košiciach

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Mauro Scrobogna/LaPresse via AP
22.10.2020 18:04

KOŠICE - Ochoreniu COVID-19 podľahli zo stredy (21. 10.) na štvrtok zamestnankyňa a klient zariadenia sociálnych služieb Košického samosprávneho kraja (KSK). Prípady sa týkajú domovov sociálnych služieb (DSS) Ondava v Rakovci nad Ondavou a Harmonia v Strážskom.


"Obidvaja boli vo veľmi vážnom stave hospitalizovaní v nemocnici," potvrdila hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková. Napriek prísnym hygienicko-epidemickým opatreniam sa v zariadeniach sociálnych služieb situácia zhoršila. "Aktuálne evidujeme nákazu novým koronavírusom v šiestich zariadeniach sociálnych služieb. K 22. októbru je pozitívne testovaných osem zamestnancov a piati klienti, z toho štyria sú z DSS-Domko v Košiciach," konštatovala hovorkyňa. KSK preto v piatok (23. 10.) otestuje všetkých zamestnancov a klientov tohto zariadenia antigénovými testami prostredníctvom mobilného odberového miesta.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

V najbližších dňoch prejdú podľa Terezkovej testovaním aj personál a klienti ostatných 12 krajských zariadení sociálnych služieb. Naďalej v nich platí zákaz návštev a obmedzený je aj pohyb klientov do domáceho prostredia. Zariadenia sa riadia sprísneným hygienicko-epidemiologickým režimom.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články