°C

Streda, 25. november 2020. Meniny má Katarína, zajtra Kornel.

Test bratislavských krčmárov: Tieto čašníčky deťom nenaliali

„Deťom by som naliať nedokázala,“ povedala Nikol Filkaszová (23) zo Smíchovskej perly.
„Deťom by som naliať nedokázala,“ povedala Nikol Filkaszová (23) zo Smíchovskej perly.
Zdroj: Nový Čas
14.01.2008 10:05

BRATISLAVA - Robia si svoju prácu poriadne! Čašníčky Nikol Filkaszová (23) a Vladka Kotrcová (23) ako jediné odmietli predať alkohol 13-ročným figurantom Nového Času. Počas nášho testovania krčmárov pritom v štyroch podnikoch zamestnancom nerobilo problém do detí liať pivo či pálenku.


„Keď vidím zákazníkov, ktorí sa mi na prvý pohľad zdajú príliš mladí, vypýtam si od nich doklady. Mali by tak robiť všetci čašníci. Vyhnú sa problémom,“ povedala Nikol Filkaszová (23) zo Smíchovskej perly. Tu si naši figuranti vypýtali džús s vodkou, ale sympatická Nikol ich zastavila. Mladá Bratislavčanka pracuje ako čašníčka už päť rokov. Pochválila sa, že za tento čas nemala nikdy problémy s kontrolou.

Druhou nekompromisnou ženou je Vladimíra Kotrcová (23) pracujúca v pube Kelt. Požiadavke detskej dvojice dostať dve veľké pivá nevyhovela. „Šéf nám prikázal, aby sme si dávali pozor na mladistvých dožadujúcich sa alkoholu. Preto si vždy vypýtam občiansky preukaz. To, že tak v mnohých podnikoch nerobia, sa mi zdá nesprávne,“ prezradila Vladka.
Test bratislavských krčmárov: Tieto
Zdroj: Nový Čas

Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: Nový Čas
FOTO: Nový Čas

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články