°C

Streda, 21. október 2020. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

KORONAVÍRUS Počet zatvorených škôl sa zvýšil! Deti by mali rúška nosiť aj v októbri, tvrdí Gröhling

Branislav Gröhling
Branislav Gröhling
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
23.09.2020 12:58

BRATISLAVA - Na Slovensku je k strede z dôvodu ochorenia COVID-19 úplne zatvorených 18 škôl. Ide o mierny nárast, v pondelok 21. septembra ich bolo 17. Pred rokovaním vlády to potvrdil minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS).


Ďalších 64 škôl má uzatvorenú niektorú z tried. "Celkovo je zatvorených 226 tried, doma je 8693 detí. Stále sa hýbeme niekde v jednom percente detí, ktoré prechádzajú na dištančné vzdelávanie," uviedol minister školstva.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Ako tvrdí, situácia je pod kontrolou. "Ak ju tak budeme zvládať kontinuálne celý rok, budem spokojný. Musíme sa pripraviť na to, že školský rok bude veľmi dynamický," poznamenal šéf rezortu školstva.

Minister uviedol, že bude odporúčať, aby sa rúška na školách nosili aj po 1. októbri. Rezort školstva inicioval mechanizmus, aby boli každý deň k dispozícii čerstvé informácie o tom, čo sa v školstve deje. Ide o platformu COVID - školský semafor na získavanie informácií od riaditeľov škôl a školských zariadení o vývoji epidemiologickej situácie.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články