°C

Streda, 30. september 2020. Meniny má Jarolím, zajtra Arnold.

Polícia upozornila na jeden veľký PODVOD! V hlavnej úlohe Slovenská pošta, nedajte sa nachytať

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Topky.sk
15.09.2020 16:59

BRATISLAVA - Slováci, pozor. Polícia prostredníctvom sociálnej siete upozornila na podvodné e-maily, ktoré sa tvária, že sú od Slovenskej pošty. Nedajte sa nachytať a prečítajte si, o čo ide.


Viacerým Slovákom prišla e-mailová správa, ktorá "zaváňala" podvodom. Upozornili preto políciu. "V priebehu včerajšieho dňa im prišli emaily "údajne" zo Slovenskej pošty, ktoré žiadajú zaplatenie platby za doručenie zásielky v hodnote 4,99,- Eur. Existuje viacero indícií, že tieto emaily sú jeden veľký podvod," upozornili ochrancovia zákona.

Polícia upozornila na jeden
Zdroj: Facebook/Polícia SR

Prepravný kód všetkých takýchto zásielok bol totiž rovnaký, ukázalo sa, že po rozkliknutí adresy odosielateľa sa namiesto Slovenskej pošty objaví e-mailová schránka s nemeckou adresou: support@n3tzkun5t.de. 

Polícia upozornila na jeden
Zdroj: Facebook/Polícia SR

"Ako nám písal náš fanúšik, bol v kontakte so Slovenskou poštou a jej vyjadrenie je, že nikdy neposiela link na zaplatenie určitej čiastky cez internet a predmetná vec je z ich strany v riešení. Pamätajte, že v prípade akýchkoľvek otázok v súvislosti s doručením balíku sa môžte obrátiť priamo na Slovenská pošta, a.s.," odporučila polícia.

Stali ste sa obeťou takéhoto alebo podobného podvodu? Zaslali ste peniaze a neviete, čo ďalej? Odporúčanie je jasné, vaše kroky by mali smerovať na policajnú stanicu. 

NA TOTO VEĽKÝ POZOR: SLOVENSKO ZAPLAVILI PODVODNÉ EMAILY, KTORÉ SA TVÁRIA, ŽE SÚ OD SLOVENSKEJ POŠTY Viacerí...

Uverejnil používateľ Hoaxy a podvody - Polícia SR Pondelok 14. septembra 2020

Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články