°C

Pondelok, 1. marec 2021. Meniny má Albín, zajtra Anežka.

FOTO Pátranie horských záchranárov prinieslo trpký koniec: V Tatrách zahynula 22-ročná žena

Na Rysoch vo Vysokých Tatrách zomrela 22-ročná poľská turistka
Na Rysoch vo Vysokých Tatrách zomrela 22-ročná poľská turistka
Zdroj: Facebook/Horská Záchranná Služba
10.09.2020 08:21

VYSOKÉ TATRY - Na Rysoch vo Vysokých Tatrách zomrela 22-ročná poľská turistka. Informuje o tom na svojej webovej stránke Horská záchranná služba (HZS).


V stredu skoro ráno boli horskí záchranári z Vysokých Tatier požiadaní o pátranie po 22–ročnej poľskej turistke, ktorá sa nevrátila z túry. V utorok (8. 9.) mala na pláne ísť na Rysy. Jej kolegyňa zostala na Chate pod Rysmi a ďalej nepokračovala. Keďže jej kamarátka sa nevrátila, požiadala o pomoc HZS. To, že hľadaná žena bola na vrchole, neskôr potvrdila snímka jedného z fotografov, ktorý sa v tom čase na danom mieste nachádzal.

Na Rysoch vo Vysokých
Zdroj: Facebook/Horská Záchranná Služba

„Horskí záchranári odovzdali informáciu aj kolegom z poľského TOPR-u, ktorí už o skutočnosti vedeli a preverili, či náhodou hľadaná žena nezišla na ich stranu. Poľskí záchranári v rámci ich cvičenia preleteli vrtuľníkom oblasť Rysov. Zo vzduchu spozorovali v západnej stene pod vrcholom zo slovenskej strany nehybné telo človeka. Informácie o polohe s GPS súradnicami odovzdali záchranárom HZS,“ uvádza Horská záchranná služba.

O súčinnosť bola požiadaná letka Ministerstva vnútra SR, ktorej posádka zobrala na palubu vrtuľníka horských záchranárov a spoločne smerovali pod Rysy. Záchranári boli vysadení v blízkosti miesta, kde sa hľadaná žena nachádzala. „Následne spravili 40-metrový spust na dostupnejšie miesto pre transport vrtuľníkom. Telesné pozostatky boli po leteckom transporte odovzdané príslušníkom Policajného zboru SR v Starom Smokovci,“ doplnila HZS.

Na Rysoch vo Vysokých
Zdroj: Facebook/Horská Záchranná Služba


Galéria

Na Rysoch vo Vysokých Na Rysoch vo Vysokých Na Rysoch vo Vysokých

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články