°C

Utorok, 29. september 2020. Meniny má Michal, Michaela, zajtra Jarolím.

KORONAVÍRUS V nemocnici v Trenčíne zakázali návštevy a sprísnili triáž: Ochranných pomôcok majú dosť

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
15.08.2020 15:34

TRENČÍN - Vo Fakultnej nemocnici (FN) Trenčín majú dostatok ochranných pomôcok. Nemocnica v súvislosti s nárastom počtu infikovaných novým koronavírusom prijala niektoré opatrenia.


Podľa hovorkyne Martiny Holecovej v nemocnici zakázali všetky návštevy pacientov s výnimkami vyplývajúcimi z usmernenia hlavného hygienika SR. Pri vstupe do nemocnice vykonávajú dôslednejšiu triáž.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


„Reprofilizácia lôžok v našej nemocnici by mala za následok vyčlenenie lôžok pre pacientov s COVID-19 na úkor lôžok ostatných odborov, kde by sme museli obmedziť ich výkony. Nariadenú reprofilizáciu sme schopní operatívne zabezpečiť,“ uviedla Holecová s tým, že v nemocnici priebežne testujú všetkých zamestnancov.

Vo FN Trenčín je momentálne hospitalizovaných desať pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotke intenzívnej starostlivosti a na umelej pľúcnej ventilácii nie je žiadny pacient s podozrením či potvrdeným COVID-19. Trenčianska nemocnica má k dispozícii 32 lôžok na jednotkách intenzívnej starostlivosti a 26 pľúcnych ventilácií.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články