°C

Piatok, 25. september 2020. Meniny má Vladislav, zajtra Edita.

Polícia v rámci akcie Retrovírus hľadala nelegálny dovoz odpadu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Marek Mrviš
31.07.2020 14:18

BRATISLAVA - Polícia na hraničnom priechode Holíč - Hodonín, na vstupe do krajiny z Českej republiky, kontrolovala kamióny v rámci akcie s názvom Retrovírus. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová.


Išlo o súčinnostnú akciu kriminálnej polície s pracovníkmi Finančnej správy SR a Slovenskej inšpekcie životného prostredia, za asistencie hliadky krajského dopravného inšpektorátu. Cieľom bolo odhaliť prípadný nelegálny dovoz odpadu na územie našej krajiny. "Počas akcie sme skontrolovali 23 kamiónov nad 7,5 tony, desať nákladných vozidiel nad 3,5 tony, jeden autobus a štyri osobné autá," uviedla Kredatusová.

Polícia zistila tri priestupky vodičov kamiónov na úseku dopravy, päť vozidiel prevážalo nebezpečný tovar v cisternách, všetko bolo v súlade so zákonom a nikto neprevážal žiaden odpad. "Chráňme spoločne životné prostredie na našom území. Polícia bude v takýchto akciách pokračovať aj v budúcnosti," doplnila krajská policajná hovorkyňa.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články