°C

Piatok, 4. december 2020. Meniny má Barbora, zajtra Oto.

KORONAVÍRUS Slovensko má ďalšie pozitívne prípady: Najviac ich je v Trenčianskom kraji

Zdroj: Getty Images
02.08.2020 12:59

BRATISLAVA - Za sobotu pribudlo na Slovensku sedem pozitívnych prípadov nového koronavírusu. Nepribudli žiadni vyliečení pacienti.


V sobotu (1.8.) na Slovensku pribudlo sedem prípadov nákazy novým koronavírusom. Laboratóriá vykonali 585 testov. Celkovo v krajine evidujú 2344 nakazených. Informuje o tom Ministerstvo zdravotníctva SR na sociálnej sieti.

koronavírus
Zdroj: korona.gov.sk

koronavírus
Zdroj: korona.gov.sk

Pozitívny výsledok testu mali 4 muži a 3 ženy vo veku od 31 do 71 rokov v okresoch Nové Mesto nad Váhom (4), Bánovce nad Bebravou (2) a Banská Štiavnica (1). Počet vyliečených pacientov oproti predchádzajúcemu dňu je bez zmeny, zostáva na čísle 1742. Rovnako bez zmeny je aj stav v nemocniciach – s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň je v zdravotníckych zariadeniach 29 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 13 pacientov.

koronavírus
Zdroj: korona.gov.sk

Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 1 pacient, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 1 človek. Bez zmeny v počte 29 je aj počet úmrtí ľudí, ktorí boli pozitívni na COVID-19. Na Slovensku sa doteraz urobilo celkovo 265 031 ukončených laboratórnych testov, celkový počet pozitívnych prípadov na ochorenie doteraz je na Slovensku 2344.

koronavírus
Zdroj: korona.gov.sk

koronavírus
Zdroj: korona.gov.sk

{{ poll.title }}

  • {{ question.text }} *
  • Vyhodnotenie
    Úspešnosť
    {{ succeeded.percent }}%
    Počet správnych odpovedí
    {{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}


Galéria

koronavírus koronavírus koronavírus koronavírus koronavírus

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články