°C

Piatok, 10. júl 2020. Meniny má Amália, zajtra Milota.

KORONAVÍRUS Prudký nárast infikovaných: Také číslo tu už dlho nebolo!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
24.06.2020 09:50

BRATISLAVA - Počet ľudí nakazených koronavírusom včera na Slovensku prudko vzrástol. Pribudlo až 18 nových prípadov, väčšina z nich pochádza zo Žilinského kraja. Otestovaných bolo takmer 1 300 ľudí. Informoval o tom portál korona.gov.sk.


Na Slovensku včera pribudlo až osemnásť nových prípadov nákazy, počet pozitívnych prípadov presiahol číslo 1 600. Otestovaných bolo 1 257 ľudí. Celkovo tak bolo na Slovensku vykonaných už 203 911 testov. Počet aktívnych prípadov na Slovensku k dnešnému dňu je 159.

KORONAVÍRUS Prudký nárast infikovaných:
Zdroj: korona.gov.sk

VIDEO Minister zdravotníctva Marek Krajčí informuje o nových prípadoch

Nakazení baníci

Minister zdravotníctva Marek Krajčí informoval, že v prípade siedmich ľudí v Čadci šlo o dohľadávané kontakty na základe predchádzajúcich podozrení. Ide prevažne o baníkov, ktorí sa nakazili v oblasti Karviná a Sliezsko a mali isté kontakty. „Podobne prišli baníci z týchto oblastí aj do Revúcej,“ povedal Krajčí. Druhá vlna na Slovensku určite nie je.


Prečítajte si KOMPLETNÝ zoznam infikovaných na Slovensku


Pribudlo až 18 nových prípadov

V utorok sme po dlhej dobe zaznamenali prudký nárast nových prípadov koronavírusu. Pribudlo až osemnásť infikovaných ľudí. Ide o desať mužov a osem žien vo vekovom rozpätí 7 až 71 rokov. Najviac prípadov pochádza zo Žlinského kraja - siedmi ľudia pochádzajú z okresu Čadca, jeden z okresu Žilina a jeden z okresu Liptovský Mikuláš. 

KORONAVÍRUS Prudký nárast infikovaných:
Zdroj: korona.gov.sk

Druhou najviac zasiahnutou oblasťou je Banskobystrický kraj. Traja ľudia pochádzajú z okresu Brezno, dvaja z okresu Revúca a jeden z Banskej Bystrice. Nové prípady sa vyskytli aj v okrese Košice a Spišská Nová Ves. Všetci boli mimo karanténneho centra. 

KORONAVÍRUS Prudký nárast infikovaných:
Zdroj: korona.gov.sk

Ochoreniu nepodľahol ani jeden pacient. Počet vyliečených ostáva na čísle 1 448 ľudí. Hodnota kĺzavého mediánu ostáva zatiaľ stále na jednotke. V nemocniciach je hospitalizovaných 19 ľudí, z toho u troch preukázali koronavírus. Jeden pacient je na jednotke intenzívnej starostlivosti, na umelej pľúcnej ventilácii nie je nikto. 

KORONAVÍRUS Prudký nárast infikovaných:
Zdroj: korona.gov.sk


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj
VIDEO: Topky/Vlado Anjel

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články