°C

Štvrtok, 28. máj 2020. Meniny má Viliam, zajtra Vilma.

KORONAVÍRUS Spišskonovoveský primátor daruje svoj plat mestu: Popradský zasa nemocnici

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
30.03.2020 21:46

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Spišskonovoveský primátor Pavol Bečarik venuje svoj plat na riešenie pandémie nového koronavírusu v meste. Informovala o tom radnica na svojej internetovej stránke.


„Nie je mi ľahostajná táto zložitá situácia. Rozhodol som sa svoj plat darovať na zmiernenie následkov súčasnej situácie. Ak to bude potrebné, darujem nielen aktuálny plat, ale aj nasledujúce platy,“ uviedol primátor.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Úsporné kroky uskutočnilo mesto aj voči zamestnancom mestského úradu a taktiež voči všetkým rozpočtovým a príspevkovým organizáciám mesta. Zamestnanci mestského úradu budú mať znížený plat v rozmedzí 10 až 20 percent. „Všetci musíme pristúpiť k úsporným opatreniam, toto rozhodnutie je racionálnym krokom voči možným výpadkom v rozpočte mesta,“ dodal Bečarik.

Pomôcť v neľahkej situácii chce aj primátor Popradu Anton Danko. „Počas prebiehajúceho krízového obdobia sa rozhodol venovať každý mesiac čiastku 1000 eur zo svojho platu, ktorá bude určená pre Nemocnicu Poprad,“ ozrejmila hovorkyňa mesta Jarmila Hlaváčová.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Getty Images

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články