Piatok, 23. apríl 2021. Meniny má Vojtech, zajtra Juraj.

Kontroverzná vila, ktorú mal Rusko aj Kočner, zmenila majiteľa: Široký ju prepísal na neziskovku

Pavol Rusko a Marián Kočner mali vždy napäté vzťahy.
Pavol Rusko a Marián Kočner mali vždy napäté vzťahy.
Zdroj: koláž topky
29.11.2019 00:01

BRATISLAVA - Bývalá vila obžalovaného Pavla Ruska opäť zmenila majiteľa. Po tom, čo ju v roku 2014 kúpil tiež obžalovaný Marian Kočner, ju od neho kúpil syn podnikateľa Juraja Širokého. Vila však prednedávnom opäť zmenila majiteľa.


Podľa výpisu z Katastra nehnuteľností v súčasnosti vilu na Strmom vŕšku vlastní občianske združenie Podporme šport. V združení figuruje aj Juraj Široký. Vilu daroval občianskemu združeniu darovacou zmluvou zo dňa 19. 11. 2019.

V občianskom združení, ktorému
Zdroj: minv

Široký vilu kúpil od obžalovaného Mariana Kočnera, predtým patrila Pavlovi Ruskovi. Kočner kúpil Ruskovu vilu v roku 2014 za milión eur. Už v tom období bola táto nehnuteľnosť, v ktorej Rusko býval, v dražbe. O koľko si Kočner predajom vily synovi známeho oligarchu prilepšil, nie je jasné. Mladý Široký ju mal, podľa vtedy medializovaných informácií, kúpiť na investičný a komerčný účel.

Honosná hacienda

Nehnuteľnosť je to skutočne veľkolepá. Ide o dom, ktorý má rozlohu 780 metrov štvorcových a je naozaj bohato vybavený. Okrem vnútorného bazéna si má aj bowlingovú miestnosť, fitnes či vinotéku. Na celkovej ploche pozemku (3754 metrov štvorcových) sa, samozrejme, nájde aj priestor pre šport a záhradu skrášľuje jazierko s fontánou. 

Kontroverzná vila, ktorú mal
Zdroj: reality.sk

Kontroverzná vila, ktorú mal
Zdroj: reality.sk

Kontroverzná vila, ktorú mal
Zdroj: Foto: youtube

Juraj Široký sa do povedomia Slovákov zapísal najmä pre problémy s reštruktualizáciou v kauze Váhostav.

Kontroverzná vila, ktorú mal
Zdroj: Boris Dzurnák

To, že si Široký na luxus potrpí, dokazuje aj luxusnou rezidenciou, ktorá sa nachádza na Bahamách. Luxus vily bije do očí práve v kontraste s katastrofálnou finančnou situáciou, v ktorej sa Váhostav nachádzal, keď sa naň valila jedna kauza za druhou. Podľa odhadov realitných maklérov sa ceny nehnuteľností pohybujú v lokalite na ostrove New Providence od 2 miliónov dolárov vyššie.


Galéria

Pavol Rusko a Marián V občianskom združení, ktorému Pavol Rusko.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články