°C

Utorok, 22. september 2020. Meniny má Móric, zajtra Zdenka.

FOTO Explózia vo Svrčinovci, s požiarom bojovali desiatky hasičov: Zranení utrpeli popáleniny

Pri požiari vo Svrčinovci sa mali zraniť traja ľudia.
Pri požiari vo Svrčinovci sa mali zraniť traja ľudia.
Zdroj: Patrik Stehel
04.06.2019 13:05

ČADCA - Zraneným, ktorých dnes napoludnie zasiahla v autoservise v obci Svrčinovec v okrese Čadca explózia s následným požiarom, pomáhali leteckí záchranári. Informovala o tom hovorkyňa Air Transport Europe Zuzana Hopjaková s tým, že im leteli na pomoc dve posádky záchranárskych vrtuľníkov.


Žilinskí leteckí záchranári vysadili lekára priamo na miesto nehody. Od posádky rýchlej zdravotnej pomoci si na mieste prevzal do svojej starostlivosti 47-ročného pacienta, ktorého požiar zasiahol na tvári, krku, trupe a horných končatinách. 

Pri požiari vo Svrčinovci
Zdroj: Patrik Stehel

Pacienta napojili na umelú pľúcnu ventiláciu, previezli k vrtuľníku, ktorý pristál na najbližšom vhodnom mieste a letecky ho previezli do Fakultnej nemocnice v Žiline. Po stabilizovaní stavu pokračoval letecký transport na vyššie špecializované zdravotnícke zariadenie, na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie UN Bratislava – Ružinov.

Pri požiari vo Svrčinovci
Zdroj: Patrik Stehel

V rovnakom čase dostala požiadavku aj posádka záchranárskeho vrtuľníka z Trenčína pre ďalšieho popáleného pacienta. Po neodkladnom vzlete smerovali leteckí záchranári do Kysuckej nemocnice v Čadci, kde si posádka prevzala 40-ročného pacienta s popáleninami v rozsahu 45 percent celkového povrchu tela. 

Pri požiari vo Svrčinovci
Zdroj: Patrik Stehel

V umelom spánku, v stabilizovanom stave smeroval aj trenčiansky záchranársky vrtuľník s pacientom na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie UN Bratislava – Ružinov. Oba lety boli bez komplikácií.

Pri požiari vo Svrčinovci
Zdroj: Patrik Stehel

Správu budeme aktualizovať.


Galéria

Pri požiari vo Svrčinovci Pri požiari vo Svrčinovci Pri požiari vo Svrčinovci Pri požiari vo Svrčinovci Pri požiari vo Svrčinovci

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články