FOTO V obci Bitarová horela chata: Dve osoby sa zranili | Topky.sk

°C

Pondelok, 9. december 2019. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

FOTO V obci Bitarová horela chata: Dve osoby sa zranili

Požiar chatu úplne zničil
Požiar chatu úplne zničil
Zdroj: TASR - KR HaZZ v Žiline
21.05.2019 16:20

BITAROVÁ – Dve zranené osoby si vyžiadal pondelkový (20. 5.) požiar drevenice v obci Bitarová, okres Žilina. V utorok o tom informoval Marek Panák z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline.


Požiar nahlásili na krajské operačné stredisko v Žiline krátko pred 12.30 h. K udalosti boli vyslaní hasiči z hasičskej stanice v Žiline a zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline. „Po príchode na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že požiarom sú zasiahnuté vnútorné priestory spolu s podkrovím a strešnou konštrukciou drevenice. Jedna zo zranených osôb, ktorá bola nadýchaná splodinami horenia, sa nachádzala v silno zadymenej miestnosti vo vnútri objektu. Hasiči s použitím rebríka vyniesli zranenú osobu cez okno miestnosti a spolu s druhou zranenou osobou ich odovzdali do opatery záchrannej zdravotnej služby,“ priblížil Panák.

Požiar chatu úplne zničil
Zdroj: TASR - KR HaZZ v Žiline

Dodal, že hasiči vykonávali hasiace práce za použitia autonómnych dýchacích prístrojov a súčasne rozoberali horiace konštrukcie. „V priebehu hodiny a pol od začiatku zásahu požiar zlikvidovali,“ uviedol. Na požiarisku zasahovalo 11 profesionálnych hasičov s tromi kusmi techniky. Príčina vzniku požiaru je momentálne v štádiu zisťovania.

Požiar chatu úplne zničil
Zdroj: TASR - KR HaZZ v Žiline


Galéria

Požiar chatu úplne zničil Požiar chatu úplne zničil Požiar chatu úplne zničil

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články