°C

Nedeľa, 31. máj 2020. Meniny má Petronela, Petrana, zajtra Žaneta.

Bizarné bezpečnostné riziko! Danko musel zasahovať, vianočný stromček ohrozoval poslancov

Vianočný stromček pred parlamentom
Vianočný stromček pred parlamentom
Zdroj: Facebook/Martin Glváč, Topky
06.12.2018 11:45

BRATISLAVA - So zimným počasím prichádza aj vianočná nálada a zdobenie stromčekov. Aj pred parlamentom už postavili vysokú jedličku. Strom mal však zlámané vetvy a mnohí okoloidúci sa sťažovali, že ich to ohrozuje. Predseda parlamentu Andrej Danko sa preto rozhodol, že ho vymení.


Pred Národnou radou SR stála nie príliš estetická jedlička. Spodné vetvy vianočného stromčeka sa začali lámať a mnohí okoloidúci sa sťažovali, že stromček môže kedykoľvek padnúť, zlomiť sa alebo inak ublížiť ľuďom, ktorí by sa zdržiavali v jeho blízkosti. 

Vianočný stromček pred parlamentom
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Stromček odstránili z bezpečnostných dôvodov

Vianočný stromček pred budovou Národnej rady SR musel byť vymenený z bezpečnostných dôvodov, nakoľko sa zistilo, že došlo k jeho prasknutiu, uviedol pre Topky hovorca Andreja Danka Tomáš Kostelník. „Z toho dôvodu sme požiadali dodávateľa o jeho demontáž a výmenu. Kancelária NR SR za túto výmenu neplatila, keďže to vyplýva zo zmluvy medzi K NR SR a Štátnymi lesmi SR. A stromček, ktorý sa nachádzal pri schodisku vo vstupnom vestibule, bude premiestnený v rámci K NR SR na Bratislavský hrad,“ povedal Kostelník. 

Vianočný stromček pred parlamentom
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Metla pred parlamentom

Predseda parlamentu sa zrejme aj z tohto dôvodu rozhodol, že strom odstráni a vymení. „Dávam za pravdu predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi, že prikázal tú metlu pred parlamentom, čo dal vedúci kancelárie pôvodne postaviť, vyreklamovať, aby sme nedopadli ako v Ríme... A už sa na tom aj pracuje,“ napísal na svojom Facebooku Martin Glváč.

Výmenu stromčeka komentovala na sociálnej sieti aj Zuzana Zimenová. „Pred parlamentom vymieňajú vianočný stromček. Po parlamente sa šíria reči, že sa vraj nepáčil Andrejovi Dankovi. Po tom všetkom je ľahké tomu uveriť, mení sa na jeho pokyn,“ napísala. 

Vianočný stromček pred parlamentom
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Vianočný stromček pred parlamentom
Zdroj: Topky/Vlado Anjel


Galéria

Vianočný stromček pred parlamentom Vianočný stromček pred parlamentom Vianočný stromček pred parlamentom Vianočný stromček pred parlamentom Vianočný stromček pred parlamentom Vianočný stromček pred parlamentom

Nástroje k článku


Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články