Hasiči pokračujú v likvidovaní požiaru v Gaderskej doline, zasahuje aj vrtuľník | Topky.sk

°C

Sobota, 7. december 2019. Meniny má Ambróz, zajtra Marína.

Hasiči pokračujú v likvidovaní požiaru v Gaderskej doline, zasahuje aj vrtuľník

Hasiči zasahujú v Gaderskej doline.
Hasiči zasahujú v Gaderskej doline.
Zdroj: Facebook/HaZZ
21.10.2018 12:05

BLATNICA - Už tretí deň pokračujú profesionálni a dobrovoľní hasiči v hasení požiaru lístia a koreňového systému v Gaderskej doline v katastri obce Blatnica v Martinskom okrese.


Ako informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkasová, momentálne sa požiar snaží zlikvidovať takmer 90 hasičov. V sobotu (20. 10.) boli na hasenie pripravené aj dva vrtuľníky, pre nepriaznivé počasie nemohli vzlietnuť. 

"Dnes je počasie priaznivejšie a nad požiariskom už zasahuje vrtuľník letky Ministerstva vnútra SR," uviedla Farkasová s tým, že hasiči na požiarisku vybudovali aj jazierkový systém s dopravným vedením. Požiar vo veľmi nedostupnom teréne Gaderskej doliny vypukol vo štvrtok (18.10.) večer a doposiaľ zasiahol plochu približne 5,5 hektára. Hasiči ho majú pod kontrolou a ďalej sa nerozširuje. ​

Hasičom sa podarilo obkopať celé požiarisko

Rozsiahly požiar v neprístupnom teréne v Gaderskej doline v katastri obce Blatnica v Martinskom okrese hasila v nedeľu od skorého rána až do podvečera asi stovka hasičov. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkasová. „Hasičom sa celé požiarisko s rozlohou 500 x 500 metrov podarilo obkopať, na mieste vytvorili diaľkovú dopravu vody s dĺžkou 1100 metrov s prevýšením 300 metrov,“ uviedla Farkasová.

Ako dodala, na mieste stále zasahujú hasiči z modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí skupina Západ, Stred a Východ, príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Martina a zo Záchrannej brigády v Žiline, ako aj dobrovoľní hasiči z obcí Blatnica, Mošovce, Záturčie, Ďanová, Kláštor pod Znievom a Priekopa. „Po zotmení budú v hasení pokračovať opäť zajtra,“ doplnila hovorkyňa.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články