°C

Štvrtok, 13. august 2020. Meniny má Ľubomír, zajtra Mojmír.

Akcia Amazonka: V dome hromadne pestovali marihuanu

Zo zadržaného množstva by sa dalo pripraviť 10-tisíc dávok.
Zo zadržaného množstva by sa dalo pripraviť 10-tisíc dávok.
Zdroj: SITA
12.09.2007 13:28

LUČENEC - Takmer štrnásť kilogramov zelených rastlín konope, marihuanu, ale aj hašiš našli policajti pri akcii Amazonka v katastri obce Píla v Lučeneckom okrese a pri domovej prehliadke vo Zvolene.


Zo zadržaného množstva by sa dalo pripraviť vyše 10-tisíc obvyklých dávok. Z drogovej trestnej činnosti vyšetrovateľ obvinil 33-ročného Mareka M. a o rok staršieho Miroslava P. zo Zvolena.

Podľa informácií banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej na pestovanie konope bol prispôsobený celý dom, zariadenú mali aj miestnosť na výrobu drog. Rastliny pestovali v nádobách so živnými roztokmi so stálym prívodom vody. V dome bol nainštalovaný aj odvetrávací a odvlhčovací systém.

Obvinení mali v pláne rastliny o tri týždne pozbierať a nebola by to ich prvá "úroda“. Prvé rastlinky použili pre svoju potrebu, z druhej a z tretej úrody časť predali. Tomuto biznisu sa venovali od minuloročnej jari. Okrem prehliadky chát vykonali policajti aj domové prehliadky v mieste ich bydliska, kde zaistili počítač a iné veci súvisiace s trestnou činnosťou.

Obvinení sú v policajnej cele, kde si počkajú na rozhodnutie o vzatí do väzby. Za mrežami môžu stráviť štyri až desať rokov.

Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články