Predpoveď počasia na týždeň: FOTO Chystáte sa k vode? Na TENTO deň si dajte obzvlášť pozor! | Topky.sk

Sobota, 23. február 2019. Meniny má Roman, Romana, zajtra Matej.

Predpoveď počasia na týždeň: FOTO Chystáte sa k vode? Na TENTO deň si dajte obzvlášť pozor!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
08.07.2018 18:00

BRATISLAVA – Počas najbližších dní budú prehánky takmer na dennom poriadku. Meteorológovia uviedli, že počas týždňa sa budú najviac vyskytovať najmä na strednom Slovensku. No najväčšia zrážková činnosť sa očakáva v stredu, kedy by malo výdatne spŕchnuť na celom území.


Pondelok

Prvý deň v pracovnom týždni bude polooblačno až oblačno. Vo východnej polovici Slovenska sa môžu ojedinele vyskytnúť aj prehánky či búrky. Najvyššia denná teplota 25 až 30, na Kysuciach, Orave, Liptove a na Spiši okolo 23 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov okolo 14 stupňov. Fúkať bude prevažne severný vietor rýchlosťou 3 až 7 metrov za sekundu (10 až 25 kilometrov za hodinu), na strednom Slovensku väčšinou len slabý premenlivý vietor, pri búrkach prechodne zosilnie. V noci môže spadnúť do 3 milimetrov zrážok. Cez deň do 5 milimetrov, pri búrkach okolo 15 milimetrov.

Predpoveď počasia na týždeň
Zdroj: predpovede.topky.sk

Utorok

Spočiatku bude malá oblačnosť, ktorá bude postupne pribúdať od západu. Cez deň sa miestami vyskytnú prehánky, ojedinele aj búrky. Najnižšia nočná teplota 17 až 12, v Žilinskom kraji, na Spiši a Horehroní okolo 10 stupňov. Najvyššia denná teplota 25 až 30, na Orave, Liptove a Spiši okolo 23 stupňov Celzia. Fúkať bude prevažne slabý vietor, pri búrkach môže prechodne zosilnieť.

Predpoveď počasia na týždeň
Zdroj: predpovede.topky.sk

Streda

V strede týždňa by malo výdatne spŕchnuť. V noci ojedinele, cez deň na mnohých miestach hrozí dážď, prehánky a ojedinele aj búrky. Inak bude polooblačno až oblačno, prechodne až zamračené. Najnižšia nočná teplota 18 až 13, na Orave, Liptove a Spiši okolo 11 stupňov. Najvyššia denná teplota 24 až 29, na západe, v Žilinskom kraji a Horehroní 19 až 24 stupňov Celzia. Fúkať bude slabý, miestami prechodne severozápadný až severný vietor rýchlosťou do 5 metrov za sekundu (20 kilometrov za hodinu). Pri búrkach môže vietor prechodne zosilnieť.

Predpoveď počasia na týždeň
Zdroj: predpovede.topky.sk

Štvrtok

Meteorológovia predpokladajú, že bude malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť, v noci sa na východe môže vyskytnúť aj viac oblačnosti. Počas noci a dňa môže ojedinele zapršať, najmä na východe. Najnižšia nočná teplota 15 až 10, v Žilinskom kraji a na Horehroní okolo 8 stupňov. Najvyššia denná teplota 23 až 28 stupňov, na Orave a v podtatranskej oblasti okolo 21 stupňov Celzia.

Predpoveď počasia na týždeň
Zdroj: predpovede.topky.sk

Piatok

Záver pracovného týždňa sa bude niesť v duchu polooblačného až oblačného počasia. Na severe krajiny sa ojedinele môžu vyskytnúť aj prehánky. Najnižšia nočná teplota 15 až 10 stupňov, v horských dolinách ojedinele chladnejšie. Najvyššia denná teplota 25 až 30, na severe miestami okolo 23 stupňov Celzia.

Predpoveď počasia na týždeň
Zdroj: predpovede.topky.sk


Galéria

Ilustračné foto Predpoveď počasia na týždeň Predpoveď počasia na týždeň Predpoveď počasia na týždeň Predpoveď počasia na týždeň Predpoveď počasia na týždeň

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články