°C

Štvrtok, 22. október 2020. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Zrážka osobného vlaku s lokomotívou v Pezinku: Hlásia zranených, FOTO z miesta nehody

Na snímke záchranári a cestujúci z havarovaného vlaku v Pezinku 16. marca 2018.
Na snímke záchranári a cestujúci z havarovaného vlaku v Pezinku 16. marca 2018.
Zdroj: TASR/Michal Svítok
16.03.2018 21:48

PEZINOK/BRATISLAVA - ajmenej 17 zranených, z toho troch vážne, si vyžiadala zrážka osobného vlaku a lokomotívy v Pezinku medzi stanicami Pezinok a Pezinok zastávka. Medzi ľahko zranenými je aj jedno dieťa. Na mieste sú záchranári a sedem sanitiek. Potvrdila to hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.


 Traja ľudia sú zranení ťažko, priblížila hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová. Na mieste je sedem sanitiek. Počet zranených nemusí byť konečný. Takmer 40 hasičov momentálne zasahuje pri zrážke osobného vlaku s rušňom medzi železničnými stanicami Pezinok a Pezinok zastávka, uviedla hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Zuzana Farkasová. 

Zrážka osobného vlaku s
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Pri zrážke sa podľa nej osobný vlak vykoľajil. Zasahujú profesionáli z Pezinka, Senca, Hálkovej a Radlinského a dobrovoľní hasiči zo Svätého Jura, Pezinka, Budmeríc a Ružinova. Na miesto bol vyslaný evakuačný autobus HaZZ.  Podľa informácie hasičov narazila súprava osobného vlaku zo zadu do stojaceho rušňa. Na miesto smeruje minister dopravy Árpád Érsek aj riaditeľ Železničnej spoločnosti Slovensko Filip Hlubocký.

Zrážka osobného vlaku s
Zdroj: TASR/Michal Svítok

"Momentálne sa uskutočňuje presun zranených osôb do tzv. hniezda záchrany, kde sú triedení podľa závažnosti zranení," informoval službukonajúci dôstojník Krajského riaditeľstva HaZZ. "Došlo k zrážke vlaku s rušňom, hasiči z neho pomáhajú vytiahnuť zranených ľudí," opísal aktuálnu situáciu očitý svedok. Doprava v stanici Pezinok je prerušená od 18.30 h. Podľa hovorkyne spoločnosti Martiny Pavlikovej sa zrazil ich osobný vlak s rušňovlakom spoločnosti Lokorail.

Zrážka vlaku pri Pezinku
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Riaditeľ ŽSR: Nikto z osobného vlaku nie je v ohrození života

V osobnom vlaku z Malaciek do Leopoldova, ktorý sa v piatok večer zrazil s rušňovlakom spoločnosti Lokorail, sa viezlo približne 80 cestujúcich. Na mieste nehody o tom novinárov informoval riaditeľ Železničnej spoločnosti Slovensko Filip Hlubocký. Podľa neho sa zranilo celkom 18 ľudí, z toho 15 ľahko a traja stredne ťažko. V dôsledku nárazu utrpeli rôzne zlomeniny.

Zrážka osobného vlaku s
Zdroj: TASR/Michal Svítok

„Podľa našich predbežných informácií nikto nie je v ohrození života, o každého jedného cestujúceho je postarané, je mu poskytnutá adekvátna lekárska pomoc a cestujúci sú už na ceste niekde, odkiaľ môžu pokračovať do cieľa svojej cesty,“ uviedol Hlubocký. Do Pezinka dorazil aj minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd), ktorý priblížil, že do osobného vlaku čelne narazil ďalší vlak. Našťastie sa však zrážka neudiala v plnej rýchlosti, skonštatoval. Rušňovodič lokomotívy, ktorá narazila do osobného vlaku, je podľa ministra vážnejšie zranený. „Chvalabohu, že nedošlo k úmrtiu,“ povedal Érsek.

Zrážka vlaku pri Pezinku
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Šéf rezortu nepotvrdil, či mohol zlyhať signalizačný systém. „Nechcem špekulovať, čo zlyhalo. Na to je vyšetrovacia komisia, ktorá to vyšetrí,“ doplnil. Záchranári ošetrili a do nemocníc previezli 18 pacientov, z toho jedno dieťa, priblížil Július Pavčo, hlavný lekár Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR. "Rozsah zranení sa určí až pri vyšetrení," doplnil. Traja ľudia mali stredné až ťažké zranenia.


Galéria

Na snímke záchranári a Zrážka vlaku pri Pezinku Zrážka vlaku pri Pezinku Na snímke záchranári a

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: TASR
FOTO: TASR/Michal Svítok

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články