Revolúcia na Facebooku, Slovákom zmizli všetky dôležité správy: Za všetkým sú peniaze! | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Revolúcia na Facebooku, Slovákom zmizli všetky dôležité správy: Za všetkým sú peniaze!

Zdroj: FB, Topky
19.10.2017 14:30

BRATISLAVA - Slováci na Facebooku sa zobudili do dnešného rána poriadne prekvapení. Keď sa prihlásil na svoj profil, nástenka vyzerala úplne inak. Stoja za tým nové zmeny, ktoré zasiahli nielen Slovensko, ale aj celý svet.


Všetci Slováci, ktorí sa dnes prihlásili na Facebook, videli iba príspevky svojich priateľov (a zasponzorované, teda zaplatené príspevky). Na to, aby si pozreli stránky obchodov, médií či športových klubov, musia prepnúť na inú záložku. Tá sa volá Prieskumník.

Revolúcia na Facebooku, Slovákom
Zdroj: Facebook

Od dnes platí, že ak chcete vidieť vaše lajknuté stránky, musíte kliknúť na ikonu (vľavo hore) Prieskumník. Všetky firemné stránky a profily sú odteraz v inom feede. Pre tie to bude znamenať to, že ich neplatený obsah sa nebude objavovať na hlavnej nástenke. Ikona má tvar rakety, v mobiloch na aplikáciách bude možné prepnúť do Prieskumníka na spodnej lište.

Revolúcia na Facebooku, Slovákom
Zdroj: FB Topky

Spoločnosť Facebook túto novinku testovala v posledných dňoch iba na vybratých užívateľoch. Dnes to už platí pre všetkých. Potvrdili to oficiálne aj pre portál techcrunch.com„Začíname so zavádzaním doplnkového feedu s obľúbenými článkami, videami a fotkami, ktoré sú automaticky prispôsobené pre každú osobu na základe obsahu, ktorý by pre nich mohol byť zaujímavý,“ tvrdí asi najznámejšia firma na svete.

Revolúcia na Facebooku, Slovákom
Zdroj: Facebook

Zmeny nenastali len pre Slovákov. Zasiahli celý svet. Čo tým Facebook sleduje? Špekuluje sa, že zvýšenie príjmov, keďže stránky si budú musieť zaplatiť, aby boli vidieť na primárnej nástenke. Ale možno aj to, aby užívatelia stránili na stránke viac času.


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: Topky.sk
FOTO: Facebook/archív

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články