Kristína urobila vo vlaku FOTO, kvôli ktorej sa hanbí za Slovensko: Pozrite sa, čo nás čaká | Topky.sk

°C

Štvrtok, 23. január 2020. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

Kristína urobila vo vlaku FOTO, kvôli ktorej sa hanbí za Slovensko: Pozrite sa, čo nás čaká

Kristína zaváhala, keď potrebovala ísť vo vlaku na toaletu.
Kristína zaváhala, keď potrebovala ísť vo vlaku na toaletu.
Zdroj: Facebook/Tabuľa hanby, Katarína
02.05.2017 05:54

BRATISLAVA – O nízkom komforte cestovania v slovenských vlakoch sa napísalo už veľa. Aj preto nie je fotografia, ktorú zhotovila Kristína vo vlaku idúceho zo Žiliny do Vrútok obrovským prekvapením. Napriek tomu pichne každého pravidelne cestujúceho pri srdci, keď sa musí dennodenne pozerať na to, čo Kristína.


„Cestujem vlakom každý deň do práce, platím si za cestu ako každý. Ale aby sme platili drahé cestovné a nemohli ísť ani len na malú potrebu, je to naozaj veľká hanba!“ komentovala stav toalety vo vlaku Kristína na facebookovej stránke Tabuľa hanby. Dodala, že si nevie predstaviť, čo by robila, keby musel ísť jej malý syn na veľkú potrebu vo vlaku. Podľa mladej ženy je zároveň smutné, že za všetko platíme, ale vzhľadom na nízku kultúrnu úroveň si vlastne nemôžeme dovoliť nič.

Odporné! Cestujúca na FOTO pohoršila posádku lietadla: Stačil jediný pohľad pod jej nohy

„Nečudujem sa, že tí zahraniční turisti nás majú stále za ‚komáčovskú‛ krajinu a utekajú odtiaľto preč. Keď toto zbadajú vo vlaku, tak si utvoria názor na celý národ,“ reagoval na fotografiu Mikuláš.

Kristína urobila vo vlaku
Zdroj: Facebook/Tabuľa hanby, Katarína

Kristína urobila vo vlaku
Zdroj: Facebook/Tabuľa hanby, Katarína

Vyjadrenie Železničnej spoločnosti Slovensko

„Na niektorých vlakoch, žiaľ, premávajú aj vozne, ktoré sú staršie a ich interiér je opotrebovaný primerane veku. Všetky vlaky sú však minimálne raz denne vyčistené a pred jazdou z východovej stanice spravidla upratované. Takéto vozne postupne nahradzujeme novými či modernizovanými, pričom pravidelne tie najhoršie a najstaršie vyraďujeme z prevádzky úplne,“ uviedol hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč.

Ako dodal Kováč, ZSSK pripravuje rozsiahlu obnovu. Na území Slovenska denne premáva do 1450 vlakov, z ktorých veľká časť pozostáva z nových a modernizovaných. „Obnova parku vozidiel je jednou z priorít ZSSK, v duchu ktorej plánuje v nasledujúcich rokoch investovať v regionálnej doprave na celom Slovensku viac ako 700 miliónov eur nielen do modernizácie, ale aj do nákupu úplne nových vlakových súprav a vozňov,“ doplnil.

Takto budú vyzerať nové toalety v slovenských vlakoch:

Kristína urobila vo vlaku

Kristína urobila vo vlaku
Zdroj: ZSSK

Kristína urobila vo vlaku
Zdroj: ZSSK

Kristína urobila vo vlaku
Zdroj: ZSSK


Galéria

Kristína zaváhala, keď potrebovala

Nástroje k článkuZDROJ: zh
FOTO: Facebook/Tabuľa hanby/Kristína, ZSSK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články