Slováci najbohatší, Nemci na chvoste! Tabuľka, ktorú musíte vidieť | Topky.sk

°C

Piatok, 13. december 2019. Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.

Slováci najbohatší, Nemci na chvoste! Tabuľka, ktorú musíte vidieť

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock
09.02.2017 18:00

BRATISLAVA - Jedinečné prvenstvo! Slováci predbehli najvyspelejšie a najbohatšie štáty Európy. Nechali sme za sebou Nemcov, Švajčiarov, Rakúšanov či Dánov. Pýtate sa, v čom sme najlepší? Prezradí to tabuľka ekonómov z Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD).


Vo vlastníctve vlastného bývania Slováci dominujú vyspelým krajinám OECD. Je to potvrdené čierne na bielom. Až 90% Slovákov vlastní (bez alebo s hypotékou) dom či byt. V tejto štatistike sme na prvom mieste. Zaujímavé je, že bohaté a vyspelé štáty ako Rakúsko, Nemecko či Švajčiarsko sú na chvoste rebríčku.

Tabuľka OECD ukazuje počet percent domácností, ktoré bývajú vo svojom. Za Slovenskom nasledujú Litovčania, Maďari a Poliaci. Očividne je teda trend úplne opačný v strednej a západnej Európe.

Slováci najbohatší, Nemci na
Zdroj: Facebook

Svedčí to možno o mentalite národov. Pre Slovákov znamená vlastné bývanie zdroj istoty, pocit bezpečia v prípade neočakávaných ekonomických problémov a pocit bohatstva. Vyzerá to, že pre Nemcov či Švajčiarov vlastné bývanie neznamená to, čo pre Slovákov.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článkuZDROJ: TMZ
FOTO: archív, Thinkstock.com, Facebook/OECD

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články