°C

Sobota, 28. november 2020. Meniny má Henrieta, zajtra Vratko.

Domácnosti na východe sú stále bez elektriny, situácia sa už ale podstatne zlepšuje

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
15.01.2017 11:35

MEDZILABORCE - Východoslovenská distribučná (VSD) obnovila dodávku elektrickej energie do ďalších odberných miest na východnom Slovensku. V sobotu (14.1.) večer bolo bez elektriny následkom počasia 14.000 odberných miest, dnes sa ich počet podstatne znížil.


"Aktuálne v dôsledku snehovej kalamity je už len približne 700 odberných miest, pripojených do distribučnej sústavy Východoslovenskej distribučnej, bez elektriny," informovala dnes TASR Andrea Vlková z VSD.

Najviac sú podľa jej slov zasiahnuté regióny Medzilaborce, Snina, Humenné, konkrétne obce Dlhé nad Cirochou, Nižná Jablonka, Hostovice, Osadné, Čukalovce, Papín a Zubné.

"Príčinou výpadkov sú najmä stromy, ktoré pod návalmi bohatej snehovej nádielky padajú na elektrické vedenia, následkom čoho je poškodené alebo strhnuté vedenie, poškodený izolátor alebo aj podperný bod (stĺp). V teréne sú všetky dostupné personálne aj technické zložky VSD, často aj v spolupráci s ostatnými záchrannými a pomocnými zložkami spoločne odstraňujú dôsledky kalamity," priblížila Vlková. Ako dodala, práce komplikuje neprístupný terén a množstvo snehu.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články