Slovenskí colníci odhalili pašeráka z Ukrajiny: Svadobná limuzína so špeciálnym nákladom | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Slovenskí colníci odhalili pašeráka z Ukrajiny: Svadobná limuzína so špeciálnym nákladom

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Thinkcstock.com
17.10.2015 18:10

MICHALOVCE - Dva prípady pašovania cigariet a balíčky, ktoré pravdepodobne obsahujú marihuanu zachytili colníci na východnej hranici Slovenska. Ako informovala Jana Nimrichterová z Colného úradu Michalovce, cigarety pašované v svadobnej limuzíne objavili colníci vo štvrtok 15. októbra večer na cestnom hraničnom priechode Ubľa.


Na Slovensko sa ich v kolesách svadobnej limuzíny s poľským evidenčným číslom pokúsil prepašovať občan Ukrajiny. Ukrajinec pri colnej kontrole deklaroval iba 20 kusov cigariet. Špeciálne vycvičený služobný pes však označil ako podozrivé všetky štyri kolesá auta. Skryté v nich boli cigarety čínskej značky, spolu 15 360 kusov balené po 20 ks a neoznačené kontrolnou známkou. Finančný únik na cle a spotrebnej dani vyčíslili na 2 087,98 eura.

Pašované cigarety odhalil na vyhľadávanie tabakových výrobkov vycvičený služobný pes aj na železničnej stanici v Maťovciach (okr. Svidník). Colníci si tu v piatok doobeda posvietili na šatne železničiarov. Služobný pes počas kontroly označil skrinky, v ktorých sa našlo spolu 5 800 kusov cigariet balených po 20 kusov označených ukrajinskou kontrolnou známkou. Finančný únik bol v tomto prípade vyčíslený na 549,2 eura. Oba prípady nelegálneho dovozu cigariet postúpili pre podozrenie zo spáchania trestného činu vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy. 

Balíčky so zelenou sušinou, ktorá by mohla byť marihuanou odhalili colníci v piatok 16. októbra doobeda pri kontrole auta prechádzajúceho cez cestný hraničný priechod Vyšné Nemecké (okr. Sobrance). Pri dôkladnej colnej kontrole auta s nemeckým evidenčným číslom, ktoré šoféroval občan Ukrajiny, colníci skenerom odhalili špeciálne vybudovaný úkryt v plynovej nádrži auta. Keďže mali podozrenie, že by v nádrži mohli byť omamné a psychotropné látky privolali aj na vyhľadávanie drog vycvičeného služobného psa, ktorý podozrenie colníkov potvrdil. V plynovej nádrži našli colníci 42 balíčkov zelenej sušiny, každý s hmotnosťou 350 gramov. Spolu tak v plynovej nádrži auta bolo 14,7 kilogramu pravdepodobne marihuany. Ak by sa potvrdilo, že išlo o marihuanu, tak jej predajom na čiernom trhu by sa podľa odhadov colníkov dalo nelegálne zarobiť 147 tisíc eur. Colníci prípad odovzdali orgánom činným v trestnom konaní.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: Thinkstock.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články