°C

Pondelok, 23. november 2020. Meniny má Klement, zajtra Emília.

Kauza bytová mafia pokračuje: Polícia zadržala obžalovaného Jozefa D., čaká ho súd

Jozef Drag
Jozef Drag
Zdroj: Foto: miš
08.10.2015 14:56

BRATISLAVA - Jozefa D., ktorý je obžalovaný v kauze bytovej a pozemkovej mafie, zadržala dnes ráno polícia.


"Môžeme potvrdiť, že príslušníci Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru zadržali dnes ráno v Šenkviciach a vo Štvrtku na Ostrove osoby J. D. a B. M. v súvislosti s podvodom s nehnuteľnosťami. Osoby sú obvinené zo zločinu podvodu v štádiu pokusu spáchaného v spolupáchateľstve v jednočinnom súbehu s prečinom falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky v štádiu pokusu spáchaného v spolupáchateľstve. V tejto chvíli, vzhľadom na prebiehajúce úkony, nie je možné poskytnúť bližšie informácie," informoval hovorca Prezídia Policajného zboru SR Martin Wäldl. Ako prvý o zadržaní informoval portál Aktuality.sk.

Jozef D. podľa všetkého viedol dvojitý život. Pohyboval sa v podsvetí medzi najsilnejšími zločineckými gangmi a stal sa informátorom polície. Tvrdí o sebe, že pre ňu začal pracovať pred desiatimi rokmi a neskôr to vraj dotiahol na zamestnanca ministerstva vnútra, operatívnej zložky – kriminálneho spravodajstva, uviedol portál.

Najbližšie pojednávanie v kauze pozemkovej a bytovej mafie je naplánované od stredy 14. októbra na tri dni. Okrem Jozefa D. na Okresnom súde Bratislava I figuruje v tomto prípade ďalších 13 obžalovaných. Zákonným sudcom bol v tejto kauze bývalý sudca a obvinený Pavol D. a vo veci sa takmer rok nekonalo, pokiaľ nebola vec pridelená novému sudcovi.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: archív

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články