Piatok, 21. január 2022. Meniny má Vincent, zajtra Zora, Zoran, Auróra.

Proces s boržovcami odročili

Na snímke vľavo Dušan B.Galéria fotiek (1)
Na snímke vľavo Dušan B.

KOŠICE – Na Krajskom súde (KS) Košice pokračovalo obnovené hlavné pojednávanie s údajným bossom košického podsvetia Dušanom B., prezývaným Borža, a spoluobžalovaným Jozefom T.


Na dnešnom pojednávaní mali odznieť záverečné reči a očakával sa aj rozsudok. Predseda senátu vzhľadom na neprítomnosť obžalovaného Jozefa T. ako aj oboch obhajcov pojednávanie odročil na 16. apríla.

Ako uviedol predseda senátu KS, obhajca obžalovaného Jozefa T. v stredu súdu oznámil, že Jozef T. je práceneschopný a zaslal faxom aj potvrdenie od lekára, preto požiadal o odročenie. Senát si vyžiada lekársku správu o diagnóze a zdravotnom stave obžalovaného a preverí, či dodržiava liečebný režim.

Obnoviť pojednávanie nariadil Najvyšší súd SR na základe odvolania obžalovaných proti rozsudku z decembra 2004, ktorým KS uložil trest odňatia slobody Dušanovi B. na 15 rokov za vraždu údajného šéfa konkurenčného klanu Karola K. a lúpežné prepadnutie kamióna v júli 2000 v Čechách, a Jozefovi T. na 11 rokov za vraždu Vladimíra V.
ZDROJ: SITA Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články