FOTO Mariánovi sa podarilo zachytiť krásny prírodný úkaz: Trenčín zažil bleskovú apokalypsu | Topky.sk

°C

Utorok, 10. december 2019. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

FOTO Mariánovi sa podarilo zachytiť krásny prírodný úkaz: Trenčín zažil bleskovú apokalypsu

Zdroj: Tip čitateľa
21.07.2015 18:00

TRENČÍN - Slovensko sužujú v týchto dňoch veľkú horúčavy a tak zákonite s nimi prichádzajú aj búrky. Krásy búrky zachytil vlastným fotoaparátom jeden z našich čitateľov.


Krásnu momentku hromov a bleskov zachytil náš čitateľ, ktorý sa s tým neváhal pochváliť. "Posielam video a fotografie z nedeľnej búrky, ktorá prešla ponad Trenčínom v noci z 19.7. na 20.7.," napísal nám do redakcie Marián.

FOTO Mariánovi sa podarilo
Zdroj: Tip čitateľa

Spolu s fotkou pripojil aj video. Posúďte sami - nie je to krásne?

Horúčavy potrápia Slovensko aj v stredu, niekde môže byť až 37 stupňov

Vysoké teploty potrápia Slovákov aj v stredu 22. júla. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre horúčavy výstrahy pre západné, časť stredného a východného Slovenska. Výstraha druhého stupňa platí pre celý Bratislavský, Trnavský a Nitriansky kraj a pre okresy Krupina, Lučenec, Rimavská Sobota a Veľký Krtíš. Teplota na týchto miestach môže dosahovať 35 až 37 stupňov Celzia.

Prvý stupeň platí v celom Košickom kraji a v okresoch Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Detva, Poltár, Revúca, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Bánovce nad Bebravou, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Prievidza, Trenčín. Tu bude teplota dosahovať od 33 do 35 stupňov Celzia. "Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov," upozorňujú meteorológovia. Výstrahy platia od 13.00 h do 18.00 h.


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: TASR, TMZ
FOTO: Tip čitateľa/Marián Kališ

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články