°C

Nedeľa, 9. august 2020. Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec.

Vyholený mladík zlomil na festivale v Detve dievčine (22) sánku: Nadával jej do utečenkýň

Na Romanovu dcéru zaútočil vyholený mladík
Na Romanovu dcéru zaútočil vyholený mladík
Zdroj: foto: tv markíza
15.07.2015 11:50

DETVA - Na mladú tínedžerku zaútočil po skončení Folklórnych slávností pod Poľanou v Detve vyholený mladík. Surovo ju napadol a udieral palicou do hlavy. Agresor zaútočil, keď dievčina vychádzala z toaliet, príčinou desivého konania bola pravdepodobne jej farba pleti.


Rodičia 22-ročnej Terézie sa domnievajú, že útok na dcéru bol rasovo motivovaný. Incident sa stal po tom, čo na slávnostiach odohrala svoje vystúpenie a zabávala sa s priateľmi. Dievčina je huslistka a študuje za farmaceutku. 

Na festivale vystupoval so svojimi žiakmi aj Teréziin otec Roman, známy huslista a učiteľ v umeleckej škole. Z toho, čo sa na slávnostiach stalo jeho dcére, ostal šokovaný. "Ona je tmavá, bohužiaľ, má takú pokožku, akú má. Podľa mňa to má rasový podtón, ale to je nepodstatné, hlavne, aby bola v poriadku," povedal pre televíziu Markíza a doplnil, že podľa dcériných slov agresor počas brutálneho útoku vykrikoval niečo o utečencoch.

Násilník na dievčinu zaútočil v noci zo soboty na nedeľu okolo pol štvrtej na amfiteátri v Detve pri toaletách a rany palicou smeroval do hlavy. "Neznámy páchateľ fyzicky napadol 22-ročnú ženu. Spôsobil jej ťažké zranenia s predpokladanou dobu liečenia a práceneschopnosťou viac ako 42 dní," potvrdila hovorkyňa banskobystrických policajtov Mária Faltániová.

Terezka sa momentálne zotavuje v martinskej nemocnici, utrpela zlomeniny sánky na dvoch miestach. Podľa hovorkyne magistrátu je to milé a slušné dievča, niekoľkokrát vzorne reprezentovala mesto. "To je spŕška strachu a neistoty. Neprejame to nikomu, vyslovene nikomu," povedal nešťastný otec. 

Rodičia sa o milovanú dcéru obávajú, trápi ich najmä jej psychický stav. "Vyšetrovateľ vo Zvolene  začal dnes trestné stíhanie za zločin ublíženie na zdraví v súbehu s prečinom výtržníctvo. Prípad je v štádiu vyšetrovania, vyšetrovateľ PZ v súčasnosti vykonáva procesné úkony," doplnila Faltániová.

Podľa informácií televízie je tínedžerka stále v šoku, na všetko by najradšej zabudla. Podrobila sa operácii s predpokladanou dĺžkou liečenia štyri týždne.

Vyholený mladík zlomil na
Zdroj: Foto: topky.sk


Galéria

Na Romanovu dcéru zaútočil

Nástroje k článkuZDROJ: miš
FOTO: Tv Markíza

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články