°C

Nedeľa, 29. november 2020. Meniny má Vratko, zajtra Ondrej, Andrej.

Česká polícia chytila hrdloreza z metra: K činu sa priznal Slovák na FOTO!

Slovákovi hrozí desať rokov väzenia
Slovákovi hrozí desať rokov väzenia
Zdroj: Facebook/Policejní deník; Policie ČR
14.03.2015 18:28

PRAHA – Fantóma českého metra už má v rukách polícia. Mladý Slovák (21), ktorého na základe zverejnených kamerových spoznali a udali občania, sa k drastickému útoku priznal. Vo štvrtok ráno napadol v pražskom metre cestujúceho nožom a spôsobil mu vážne zranenia krku.


Podľa informácií Idnes.cz ide o 21-ročného bezdomovca pôvodom zo Slovenska a napadnutého cestujúceho nepoznal. Vybral si ho náhodne. Polícii sa k činu sám priznal a potvrdil, že pred útokom nedošlo k žiadnej potýčke ani komunikácii. Motív útoku polícia momentálne prešetruje.

Česká polícia chytila hrdloreza
Zdroj: Facebook/Policejní deník; Policie ČR

Mohlo by vás zaujať: Kuriózny prípad hriešnej zlodejky Evy (37) zo Slovenska

Slovák napadnutému 39-ročnému mužovi spôsobil vážne rezné zranenie krku a podľa Idnes.cz mu hrozí za obmedzovanie slobody a ublíženie na zdraví desaťročný trest. Mladíka polícia našla v noci na dnes na základe indícií, ktoré policajti získali od verejnosti, v pražskom Karlíne. Na podozrivého muža dostali policajti tip od občanov. Spoznali ho podľa záberov z metra. Pri kontrole potom muž nebol schopný potvrdiť svoju totožnosť, preto bol odvedený na stanicu, kde ho policajti spojili so štvrtkovým incidentom.


Galéria

Slovákovi hrozí desať rokov

Nástroje k článkuZDROJ: ČTK, zhFacebook/Policejní deník; TV NOVA/Policie ČR

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články