Policajti zachránili život žene (64): Za volantom stratila vedomie | Topky.sk

°C

Pondelok, 9. december 2019. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

Policajti zachránili život žene (64): Za volantom stratila vedomie

Ilustračné foto
Ilustračné foto
06.03.2015 13:44

BRATISLAVA/TRNAVA – Policajti Marek Kupka a Richard Bartoš z pohotovostných motorizovaných jednotiek (PMJ) počas hliadkovej služby v stredu na autobusovej stanici v Trnave pomohli zachrániť 64-ročnú ženu z Leopoldova.


Hovorkyňa trnavského policajného zboru Mária Linkešová informovala, že na stanici zastavilo auto Škoda Fabia, z ktorého nikto nevystupoval. Auto mohlo tvoriť cestnú prekážku, preto išli policajti situáciu preveriť. Za volantom našli ženu, ktorá strácala vedomie. Vytiahli ju z auta na najbližšiu lavičku a uložili ju do stabilizovanej polohy.

Jeden z policajtov na ženu hovoril a druhý ihneď kontaktoval záchranku na číslo 155. Kým policajti čakali na sanitku, pristavila sa pri nich okoloidúca 27- ročná žena z Papradna, ktorá je lekárka. Ako uviedla, ide pravdepodobne o cievnu mozgovú príhodu. Bolo to vážne, preto nemohli čakať na sanitku a tak ženu v ohrození života policajti s majákmi odviezli do trnavskej nemocnice. Sprevádzala ich mladá lekárka, ktorá im pri záchrane života ženy pomohla. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články