Pondelok, 17. máj 2021. Meniny má Gizela, zajtra Viola.

Lekár Peter Lipták vypovedal na polícii: Nie som vinný, riešte skutočnú korupciu!

Peter Lipták
Peter Lipták
Zdroj: Facebook
12.02.2015 13:20

BRATISLAVA – Všeobecný lekár Peter Lipták, ktorého vyjadrenia a rozhovory v médiách spôsobili značný rozruch, dnes v tejto súvislosti vypovedal pred vyšetrovateľom v budove Prezídia Policajného zboru.


Potvrdil to sám Lipták, ktorý bol na výsluchu takmer tri hodiny. Výsluch absolvoval sám bez právneho zástupcu. "Necítim sa byť vinný, či necítim, žeby som sa niečím previnil," povedal. Osobne verí v korektný a dynamický prístup polície v jeho veci. "Potešilo by ma, keby sa tie veci ukončili a začali sa konštruktívne riešiť problémy v zdravotníctve, skutočné problémy financovania zdravotníctva a skutočná korupcia," zdôraznil Lipták.

Medializované vyjadrenia Liptáka o prijímaní darov od pacientov neostali ani bez povšimnutia generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára. Ten vydal už v pondelok (9.2.) pokyn špeciálnemu prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi na preverenie výrokov. Hovorkyňa GP Andrea Predajňová informovala, že z výrokov vyplynulo podozrenie z korupčného správania sa.

Všeobecný lekár Peter Lipták poskytol v posledných dňoch viacerým médiám vyjadrenia, v ktorých reagoval na obvinenie kardiológa Viliama F. z prijatia úplatku od pacientov. Podľa medializovaných informácií povedal, že ak kardiológ za tie peniaze poskytol službu, ktorú mal poskytnúť, tak s tým nemá problém.

Následne sa Lipták vyjadril aj pre televízie. V pondelkových (9.2.) televíznych novinách Markízy sa rozhovoril o daroch od pacientov, ktoré každoročne prijíma. "Ja to robím tak, že prijmem od pacientov každý rok dary, čo ja viem, tak asi za 5000 eur," povedal. Pre televíziu JOJ však to, že by bral úplatky, odmietol. "Ja nemôžem dostať úplatok, ja som ambulantný lekár." Reportáž Markízy, po ktorej sa téme začali venovať viaceré médiá, označil Lipták za mediálnu manipuláciu. Na svojom blogu napísal, že za 30-ročnú kariéru všeobecného lekára mu úplatok ešte nikto neponúkol.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Facebook

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články