Z bytu v Nitre sa valil hustý dym: Hasiči našli intoxikovanú ženu v bezvedomí | Topky.sk

°C

Utorok, 10. december 2019. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Z bytu v Nitre sa valil hustý dym: Hasiči našli intoxikovanú ženu v bezvedomí

Hasiči zasahovali v Nitre
Hasiči zasahovali v Nitre
Zdroj: TASR
25.01.2015 16:20

NITRA - Jedna osoba utrpela zranenie pri požiari bytu na 13. poschodí bytového domu v Nitre na sídlisku Chrenová. V prenajatom byte na Ulici Ľ. Okánika si dnes okolo obeda nájomníčka varila stravu.


"Podľa vlastného vyjadrenia zaspala. Keď sa zobudila, v byte už bol dym. Stihla pootvárať okná a vyjsť z bytu na chodbu. Tam ju v bezvedomí našli hasiči," informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre Viliam Pánsky. Žena bola pravdepodobne intoxikovaná spalinami horenia. Hasiči zniesli ženu na nižšie poschodie, kde ju odovzdali do rúk zdravotníkom.

Hasiči zasahovali v Nitre
Zdroj: TASR

Podľa predbežného odhadu hasičov spôsobil požiar jednoizbového bytu škodu zhruba 20.000 eur. Poškodená je kuchyňa i sociálne zariadenia. Ďalšie škody bude vyčísľovať správca domu. "Pri požiari boli pravdepodobne poškodené aj rozvody elektriny a vody. Byt sa nachádzal na najvyššom poschodí, škody na streche bude musieť posúdiť statik," skonštatoval Pánsky. Žiadna ďalšia osoba pri požiari neutrpela zranenia, nebolo ani potrebné evakuovať obyvateľov bytovky.


Galéria

Hasiči zasahovali v Nitre Hasiči zasahovali v Nitre

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články