°C

Sobota, 8. august 2020. Meniny má Oskár, zajtra Ľubomíra.

Žiakov čaká v novom školskom roku viacero medzinárodných meraní

Ilustračné foto
Ilustračné foto
17.08.2014 09:15

BRATISLAVA - Slovenskí žiaci sa aj v novom školskom roku zúčastnia medzinárodných meraní. Napríklad 15-ročných žiakov predbežne v apríli 2015 čaká hlavné meranie medzinárodnej štúdie OECD PISA 2015, ktoré bude už výlučne elektronické.


"Naši žiaci budú v rámci štúdie PISA riešiť elektronické úlohy z čitateľskej, matematickej, prírodovednej, finančnej gramotnosti ako aj úlohy na tzv. kolaboratívne riešenie problémov," povedala riaditeľka Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) Romana Kanovská.

Ako dodala, výber konkrétnych škôl z každej krajiny zabezpečuje medzinárodné koordinačné centrum. "Testovanie bude prebiehať na počítačoch, úlohy budú uložené na USB kľúčoch, takže pripojenie na internet nebude potrebné," dodala riaditeľka NÚCEM.

Medzinárodné meranie čakajú aj 10-ročných žiakov ZŠ. Predbežne v marci 2015 ich čaká pilotné meranie IEA PIRLS 2016, ktoré zmonitoruje úrovne čitateľskej gramotnosti. V máji ich zasa čaká hlavné meranie IEA TIMSS 2015, ktoré sa zameria na vedomosti a zručnosti z matematiky a prírodných vied.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Topky.sk

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články