°C

Streda, 12. august 2020. Meniny má Darina, zajtra Ľubomír.

Nebezpečný požiar na Vajnorskej sa hasičom podarilo zlikvidovať

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
25.07.2014 15:34

BRATISLAVA - Na bratislavskej Vajnorskej ulici dnes horela výšková administratívna budova. Požiar hasičom nahlásili pred 15.00 h. V súčasnosti je už zlikvidovaný, hasiči pracujú na odvetrávaní priestorov.


"Požiar vznikol na 16. poschodí. Pri udalosti zatiaľ nie sú nahlásené žiadne zranené osoby," informovali z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave. Na mieste zasahovalo 26 hasičov a sedem kusov techniky.

Administratívna budova je prepojená s nákupno-zábavným komplexom Polus City Center. Podľa jeho marketingovej riaditeľky Moniky Karoliovej sa v budove robia stavebné práce pre nového nájomcu. Čo spôsobilo požiar, konkretizovať nevedela, príčiny ukáže vyšetrovanie.

"Ide o budovu, ktorá je v rekonštrukcii. V súčasnosti sa v nej vykonávajú stavebné úpravy a tak žiadni zamestnanci z firiem, ktoré by mali priestory administratívnej budovy v prenájme, sa v nej nenachádzali. Za akých okolností k požiaru došlo, je v súčasnosti predmetom šetrenia. Nie je vylúčené, že pri stavebných úpravách došlo k vznieteniu izolačného materiálu," povedala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

Ľudí z budovy evakuovali ešte pred príchodom hasičov, v nákupnom centre evakuácia nebola potrebná. "Návštevníci pokojne nakupovali," skonštatovala Karoliová s tým, že vnútri nebolo cítiť ani dym.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články