Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

To je úlovok: Zaistili 11,5 tisíca napodobnenín značkových vecí!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
31.07.2013 09:46

BRATISLAVA - Colníci zaistili 11 580 kusov napodobnenín značkového fitnes náradia, joystickov, hracích konzol a slúchadiel. Išlo o tzv. fejky ochranných známok Sony, Apple, Iron gym. Tovar je momentálne na pobočke Colného úradu Trnava v Brodskom.


"Zásielka pochádzala z Číny," informovala hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Švárna s tým, že tieto výrobky mali podľa predložených colných dokladov skončiť na slovenskom trhu. Škodu, ktorá by vznikla majiteľom ochranných známok predajom zaisteného tovaru na trhu ako originálnych výrobkov, odhadom vyčíslili na takmer pol milióna eur.

O osude tovaru podľa Švárnej rozhodnú majitelia ochranných známok. Tí majú možnosť vyjadriť sa do 10 pracovných dní, či chcú vo veci konať a akým spôsobom, pričom majú dve možnosti. Buď sa dohodnú s majiteľmi tovaru na zjednodušenom postupe, keď sa tovar zlikviduje na náklady majiteľa ochrannej známky, alebo majitelia ochranných známok podajú návrh na súd a ten rozhodne, či ide o falzifikáty a ako sa má ďalej postupovať.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články