Smrť v Tatrách: Poľského turistu (†67) zabil infarkt | Topky.sk

°C

Pondelok, 9. december 2019. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

Smrť v Tatrách: Poľského turistu (†67) zabil infarkt

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: hzs.sk
14.07.2013 19:00

NÍZKE TATRY – Pracovníci Demänovskej jaskyne slobody požiadali dnes o pomoc horskú záchrannú službu (HZS) po tom, ako im poľskí turisti oznámili, že ich krajan dostal na túre pravdepodobne infarkt. Zachrániť sa ho však nepodarilo.


Ako informovala HZS na svojej webovej stránke, 67-ročný turista z Katovíc bol na modro značenom chodníku pod Krakovou hoľou. Keďže na mieste nebolo mobilné pokrytie, museli poľskí turisti zalarmovať záchranárov až v Demänovskej jaskyni, čiže po 30 minútach. Ich kolegovia sa zatiaľ dôchodcu pokúsili oživovať.

Oblastné stredisko HZS Nízke Tatry vyslalo na miesto okamžite záchranárov, o súčinnosť požiadali aj vrtuľníkovú záchranku, ktorá však pre nepriaznivé poveternostné podmienky nemohla pomôcť. "Záchranári po príchode na miesto našli poľského turistu bez známok života. Po nabalení záchranári telo transportovali pomocou nosidiel k jaskyni slobody a následne k Domu Horskej služby v Jasnej, kde ho odovzdali za prítomnosti polície a obhliadajúceho lekára pohrebnej službe," informuje HZS.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: archív

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články