Aktivisti za dekriminalizáciu marihuany žiadajú poslancov, aby zakázali alkohol | Topky.sk

Piatok, 20. júl 2018. Meniny má Iľja, Eliaš, zajtra Daniel.

Aktivisti za dekriminalizáciu marihuany žiadajú poslancov, aby zakázali alkohol

Ilustračné foto
Ilustračné foto, Zdroj: SITA
22.05.2013 14:15

BRATISLAVA - Aktivisti bojujúci za dekriminalizáciu marihuany žiadajú poslancov, ktorí sú proti nižším trestom za spotrebu ľahkých drog, aby zakázali aj alkohol. Je totiž podľa nich nebezpečnejší ako napríklad marihuana.


Reagujú na novelu Trestného zákona, ktorá znižuje tresty za drogy a ktorú odmieta najmä KDH či nezaradený poslanec Alojz Hlina. "Nemohli sme nepostrehnúť aj heroickú snahu mnohých poslancov v boji za znižovanie dostupnosti drog na trhu," konštatoval hovorca občianskych združení dekriminalizácia.sk a RastaTata Štefan Bakoš. Reagoval na rozpravu k novele, počas ktorej Pavol Hrušovský (KDH) vyhlasoval, že právna norma vychádza v ústrety drogovým dílerom a že každý, kto užíva drogy, patrí do basy.

Aktivisti tvrdia, že ak to poslanci ako Hrušovský myslia s bojom proti omamným a psychotropným látkam vážne, mali by zakázať aj alkohol. "Nevieme si predstaviť lepší dôkaz ich kompetencií vyjadrovať sa k danej téme, ktorá sa dotýka života toľkých mladých aj dospelých občanov, než zasadením sa o zákon stavajúci bežne zneužívaný alkohol minimálne na roveň konope," píše Bakoš.

Poukazuje na to, že alkohol je podľa najnovších výskumov nebezpečnejší než heroín či crack, čo má negatívny vplyv na spoločnosť, a to najmä pre extrémne ľahkú dostupnosť alkoholu, ktorý je predávaný v ľubovoľnej slovenskej krčme či pube.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články