°C

Streda, 19. február 2020. Meniny má Vlasta, zajtra Lívia.

Nešťastie v Rači: Záhradnú chatku pohltili plamene, dvaja ľudia uhoreli!

Záhradná chatka ľahla popolom
Záhradná chatka ľahla popolom
Zdroj: HaZZ
24.01.2013 09:25

BRATISLAVA – Chatka zhorela do tla! Dvojnásobnou tragédiou skončil požiar na Peknej ceste v bratislavskej Rači, ktorý vypukol v stredu krátko pred polnocou. Po uhasení v troskách drevenej chatky našli pozostatky dvoch tiel, ktoré boli tak uhorené, že privolaný lekár nedokázal určiť ani ich pohlavie.


Na mieste zasahovali bratislavskí hasiči aj záchranári, ktorí po uhasení objavili dve mŕtve telá. „Privolaný lekár na mieste konštatoval smrť,“ informovala bratislavská policajná hovorkyňa Petra Hrašková. Či zahynuli pri požiari, alebo násilnou smrťou, privolaný lekár vzhľadom na stav tiel nedokázal určiť.

Nešťastie v Rači: Záhradnú
Zdroj: HaZZ

Nevedeli dokonca určiť ani ich identitu a pohlavie. Viac svetla do smutného prípadu tak vnesie až pitva. „Za účelom zistenia príčiny smrti a ostatných skutočností bola nariadená pitva,“ dodala Hrašková. Vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie za prečin usmrtenia a presne okolnosti nešťastia určí až ďalšie vyšetrovanie.

Podľa informácií z Operačného strediska HaZZ v Bratislave bolo pravdepodobnou príčinou vzniku udalosti bola nedbanlivosť pri manipulácií s otvoreným ohňom.

Nešťastie v Rači: Záhradnú
Zdroj: HaZZ


Galéria

Ilustračné foto Záhradná chatka ľahla popolom

Nástroje k článkuZDROJ: PZ, ZB
FOTO: HaZZ BA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články