Nedeľa14. apríl 2024, meniny má Justín, Justína, zajtra Fedor

Chuck Norris k nám príde krstiť vlastný most: Ak dostaneme súhlas Rakúšanov!

Chuck Norris Zobraziť galériu (11)
Chuck Norris

BRATISLAVA – Obrovská vlna záujmu o bratislavský cyklomost, o ktorom ako prvé informovali včera Topky, presiahla už aj hranice Slovenska. Dokonca o ňom písal už aj slávny Guardian. Nám sa podarilo zistiť, že ak filmový hrdina vyhrá v ankete, ktorú vyhlásil Bratislavský samosprávny kraj, pozvú ho na otvorenie mosta! Navyše, pokiaľ s názvom budú súhlasiť aj naši južní susedia, ku ktorým most vedie, je reálne, že ho naozaj pomenujú po známom akčnom hrdinovi.

BSK v stredu na svojej oficiálnej facebookovej stránke „Bratislavský kraj, najlepšie miesto pre život“  zverejnil anketu, v ktorej návštevníci sociálnej siete hlasujú za ľudom navrhnuté názvy cyklomosta.
„Teší nás záujem o cyklomost, ktorý vzbudila anketa. Most po 60 rokoch opäť spojí Rakúsko a Slovensko cez rieku Morava. Zámerom župy bolo, aby sa tento most dostal čoraz viac do povedomia ľudí, čo sa aj vďaka tejto ankete podarilo. Most Chucka Norrisa vnímame ako recesiu, anketa pokračuje do konca apríla,“ uviedla hovorkyňa BSK Iveta Tyšlerová. Župan Pavol Frešo potvrdil, že ak s názvom budú súhlasiť rakúski partneri a krajskí poslanci nebude brániť v tom, aby most v budúcnosti niesol meno akčného hrdinu.

Popri serióznych pomenovaniach, ako napríklad Most Márie Terézie, Cyklomost Devínska, Most železnej opony, Most Schlosshof či Most slobody, sa do hlasovania prešmykli aj bizarné názvy ako Ríšsky most, Konečne most, Most Augustína Mariána Húsku.

Najväčším adeptom na výhru je však bezkonkurenčne a povedzme si, že ani nie tak prekvapujúco názov Most Chucka Norrisa. V ankete vedie výrazným náskokom a zdá sa, že tento trend bude nezvratne pokračovať vzhľadom na to, že do hlasovania sa môžu zapojiť ľudia z celého sveta. Napomáha tomu aj záujem zahraničných médií:

Chuck Norris k nám
Zobraziť galériu (11)
 (Zdroj: The Guardian)

 

Média o moste Chucka
Zobraziť galériu (11)
 (Zdroj: topky, )
Chuck Norris k nám
Zobraziť galériu (11)O Moste Chucka Norrisa
Zobraziť galériu (11)
 (Zdroj: internet)
O Moste Chucka Norrisa
Zobraziť galériu (11)
 (Zdroj: internet)
O Moste Chucka Norrisa
Zobraziť galériu (11)
 (Zdroj: internet)
O Moste Chucka Norrisa
Zobraziť galériu (11)
 (Zdroj: internet)


O Moste Chucka Norrisa
Zobraziť galériu (11)
 (Zdroj: internet)
O Moste Chucka Norrisa
Zobraziť galériu (11)
 (Zdroj: internt)


Ak sa niekto nádejá, že prekážkou v pomenovaní by mohol byť zákon, mýli sa. Oslovili sme právnika, ktorý tvrdí, že zákon stojí na strane kuriózneho názvu. „Podľa žijúcej osobnosti nemôže byť pomenovaná ulica, ale nie most,“ vysvetlil.

Najviac nás však prekvapila reakcia vysokopostaveného úradníka BSK. Špekuluje sa totiž o tom, že ak by v ankete vyhral názov Most Chucka Norrisa, spolu s rakúskym predsedom krajinskej vlády Dolného Rakúska Erwin Pröllom by legendárneho amerického herca pozvali na otvorenie mosta!

Názory našich čitateľov na názov sa rôznia:

Denis : ja by som to ani nebral ako recesiu, Most Chucka Norrisa nahodou znie paradne, takemu mostu sa nic nemoze stat :D

Marek: ale co nech sa blavaci maju aspon za co hanbit :)) lajk

Janka: jak HROZI? ved to je super :D

Evka: bože môj..toto koho napadlo vôbec?

Ludovit: tak v tej Bratislave su asi ini blbci,slovensky nazov nech daju!!

Cyklomost Chucka Norrisa
Zobraziť galériu (11)
 (Zdroj: Topky.sk, )

Výstavba cyklomostu sa začala vlani koncom septembra, cyklisti by po ňom mali prechádzať v lete. Počas prípravných prác bol odhalený aj pôvodný mostný násyp ešte z čias Márie Terézie. Podľa župana Pavla Freša sa aj pri ďalších prácach našli v hĺbke pôvodné pilóty, ktoré boli súčasťou premostenia pred cca 300 rokmi. Zároveň doplnil, že cyklomost je stavaný tak, aby nenarušil zvyšky toho pôvodného, čiže oceľový most povedie ponad neho.

Most bude postavený v historickej trase a bude slúžiť pre dopravu cyklistov, peších turistov a záchrannú službu.

Oficiálne hlasovanie tu

Frešo o Norrisovi

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu