Streda24. júl 2024, meniny má Vladimír, zajtra Jakub

Po bitke v azylovom tábore zranení šiesti Pakistanci

Azylový tábor vo Vlachoch
Azylový tábor vo Vlachoch

BRATISLAVA - V azylovom tábore vo Vlachoch v okrese Liptovský Mikuláš sa dnes pohádalo Gruzínci so skupinou dvadsiatich Pakistancov a Bangladéšanov. Najskôr sa krátko po 12.00 h pochytili slovne, no neskôr došlo aj k bitke.

Ako agentúru SITA informovala Silvia Miháliková z komunikačného odboru rezortu vnútra, po slovnej potýčke, keď boli azylanti upozornení, aby prestali s hádkou, sa obe skupiny rozišli. Po chvíli však Gruzínci napadli drevenými tyčami Pakistancov a Bangladéšanov, čo vyústilo do bitky. Zasahovať museli aj policajti, vypomáhali im aj kolegovia zo Zásahovej skupiny z Liptovského Mikuláša.

Ako dodala Miháliková, pri incidente boli zranení šiesti Pakistanci, ktorých museli previezť do nemocnice v Ružomberku. Ďalší aktéri neutrpeli zranenia, ktoré by si vyžiadali lekárske ošetrenie. Policajti museli štrnástich Gruzíncov izolovať od ostatných obyvateľov tábora. Azylanti sa tiež podrobili bezpečnostným prehliadkam, pri ktorých polícia zaistila skladací nôž i viacfunkčné kliešte s nožom. Okrem toho však našli aj igelitovú tašku s vysušenou zelenou rastlinou a odvarenými makovicami. Či ide o omamné a psychotropné látky, ukážu až výsledky expertízy. Prípad je teraz v rukách policajtov z Liptovského Mikuláša.

Po incidente prijal Migračný úrad opatrenia na zvýšenie bezpečia ostatných obyvateľov azylového zariadenia a obyvateľov obce. Zároveň požiadal o zvýšený policajný dohľad v tábore vo Vlachoch.
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu