Le Penová to nevzdáva: Potvrdila, že sa bude uchádzať o poslanecký mandát | Topky.sk

Štvrtok, 21. jún 2018. Meniny má Alojz, zajtra Paulína.

Le Penová to nevzdáva: Potvrdila, že sa bude uchádzať o poslanecký mandát

Marine Le Penová
Marine Le Penová, Zdroj: SITA
19.05.2017 06:18

PARÍŽ - Francúzska nacionalistická politička Marine Le Penová vo štvrtok potvrdila, že sa v nachádzajúcich júnových parlamentných voľbách bude uchádzať o poslanecké kreslo. Le Penová sa takto vyjadrila v rozhovore pre francúzsku televíziu TF1. Dodala, že o priazeň voličov sa plánuje uchádzať vo volebnom obvode Hénin-Beaumont na severe Francúzska, ktorý je považovaný za tradičnú baštu jej Národného frontu (FN). -


Rozhovor pre TF1 bol jedným z Le Penovej vôbec prvých verejných vystúpení po prezidentských voľbách, v druhom kole ktorých ju 7. mája porazil centristický kandidát Emmanuel Macron, uviedla agentúra DPA. Le Penová pri tejto príležitosti priznala, že jej posledná televízna predvolebná debata s Macronom "dopadla zle".

Politička očakáva, že júnové voľby zaistia jej strane vedúcu pozíciu v opozícii. "Sme v skutočnosti jediným opozičným hnutím," povedala o Národnom fronte. Le Penová sa v nadchádzajúcich voľbách spolieha na podporu 10,6 milióna voličov, ktorí jej odovzdali hlas už v prezidentských voľbách, priblížila agentúra AP.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články