Hugh Jackman takmer prišiel o svoje deti: Strhol ich morský prúd! | Topky.sk

Pondelok, 18. jún 2018. Meniny má Vratislav, zajtra Alfréd.

Hugh Jackman takmer prišiel o svoje deti: Strhol ich morský prúd!

Hugh Jackman
Hugh Jackman, Zdroj: SITA
27.03.2016 18:00

LOS ANGELES – Austrálsky herec Hugh Jackman pomáhal pri záchrane vlastných detí. Desaťročnú Avu a pätnásťročného Oscara počas kúpania na pláži Bondi ohrozil morský prúd. Informoval o tom austrálsky televízny kanál Nine News.


Štyridsaťsedemročný rodák zo Sydney začal so záchrannou akciou na vlastnú päsť, pričom mu pomohol aj Peter Adam, ktorý náhodne plával okolo. „Jeho dcéra sa snažila dostať na piesočnú plytčinu tak som sa zohol, chytil jej ruku a dal moju ruku Hughovi, aby sme vytvorili reťaz a vytiahli sa na plytčinu,“ vysvetlil Adam. Ako uviedol Daniel Conn, ktorý sa celej situácii prizeral, herec bol napriek stresovým okolnostiam veľmi pokojný. Podľa jeho slov bol Jackman tak trochu superotcom a superhrdinom. 

Záchranári následne priniesli obe deti do bezpečia. Podľa vyjadrenia plavčíka Trenta Falsona sa im herec za pomoc pri záchrane viackrát poďakoval. „Povedal, že sme odviedli úžasnú prácu, myslím, že mi poďakoval tak trikrát,“ vysvetlil Falson. Pláž Bondi následne na zvyšok popoludnia uzavreli. 

Jackmanov hovorca sa neskôr pre internetovú stránku Eonline! vyjadril, že herec i jeho rodina sú v stopercentnom poriadku. Taktiež dodal, že situácia pôsobila omnoho dramatickejšie, než v skutočnosti bola. Spomínanú Avu a Oscara herec adoptoval so svojou manželkou Deborra-Lee Furness. Dvojica sa zosobášila v roku 1996. 

Hugh Jackman sa preslávil najmä vďaka stvárneniu komiksového hrdinu Wolverina zo série filmov o mutantoch X-Men (2000, 2003, 2006, 2014) i v samostatných snímkach X-Men Origins: Wolverine (2009) a Wolverine (2013). Okrem toho sa predstavil aj vo filmoch Swordfish: Operácia Hacker (2001), Van Helsing (2004), Fontána (2006), Dokonalý trik (2006), Austrália (2008), Real Steel: Oceľová päsť (2011), Zmiznutie (2013), Mládeži neprístupné (2013) alebo v romantickej komédii Kate a Leopold (2001), za výkon v ktorej ho prvý raz nominovali na Zlatý glóbus.

Ten však získal až za stvárnenie Jeana Valjeana vo filmovom muzikáli Bedári (2012), pričom za túto rolu ho nominovali aj na Oscara. Herec, ktorý je tiež zdatným spevákom a tanečníkom, bol v roku 2009 moderátorom 81. ročníka udeľovania Oscarov. Americký týždenník People ho v roku 2008 vyhlásil za najpríťažlivejšieho muža na svete. 


Galéria

Hugh Jackman

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články